Je dobrá investice do stříbra? Hlavní klady a zápory

27. leden 2015

Vyplatí se vám investice do stříbra a na jaká úskalí se musíte připravit? Odpovědi na tyto otázky naleznete v dnešním článku. Poradím vám také s tím, jak snadno nakoupit a prodat stříbrné mince a slitky.

Hlavní výhody

Investice do stříbra je jistě zajímavým řešením. Zejména pro ty z vás, kteří neradi riskují. Zatímco například při investici do akcií se občas stane, že přijdete o své úspory z toho důvodu, že hodnota akcií prudce klesne, v případě stříbra se toho prakticky nemusíte obávat. Stříbro patří podobně jako investiční zlato ke stabilním komoditám, jejich hodnota neprožívá nijak zásadní pády.

Do budoucna se navíc dá počítat s tím, že hodnota stříbra na světových trzích poroste. Je totiž dlouhodobě podhodnocené, navíc je třeba brát v potaz i fakt, že se snižují jeho zásoby. Stříbro ani zlato zkrátka nemají nevyčerpatelné zdroje, takže budou stále cennější.

Nevýhody investice do stříbra

U investice do stříbra je samozřejmě možné najít také několik nevýhod. Pro české investory patří k nejvýznamnějším fakt, že na rozdíl od investičního zlata podléhá platbě DPH, kvůli čemuž se jeho nákup přeci jen prodraží.

Další nevýhodou je to, že má přeci jen menší hodnotu nežli zlato. Tudíž za stejné peníze musíte nakoupit větší množství stříbrných slitků a mincí nežli u zlata. Větší objem pak může být problémem v přenositelnosti. Zatímco u zlata má kilogramová cihlička, kterou snadno schováte do kufříku, cenu v řádově statisících korun, v téže hodnotě musíte nakoupit rovnou desítky kilogramů stříbra. A to už se pak přeci hůře přenáší a uschovává. Na zlato vám stačí doma či v bance malý trezor či schránka, na investiční stříbro potřebujete daleko více místa.

Při porovnání kladů a záporů by se tak mohlo zdát, že je výhodnější investovat do zlata nežli do stříbra. Je však pravdou, že se i přesto vyplatí, zejména v porovnání s jinými, mnohem rizikovějšími investicemi.

A kde stříbrné slitky a mince pořídíte? Snadný nákup vám umožňuje společnost Golden Invest, která provozuje e-shop golden-invest.cz. Provedete jej prakticky stejným způsobem, jako když si online kupujete třeba oblečení či jiné spotřební zboží. Golden Invest navíc zajišťuje také výkup investičního stříbra a zlata.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!