Nejlepší obchody světa: na čem se vydělalo nejvíce peněz?

28. červenec 2012

Nejznámější investoři světa zbohatli na neuvěřitelných obchodech. V tomto článku vám představíme investory a jejich obchody. Sami můžete posoudit, zda se jednalo o geniální předpověď trhu nebo jen štěstí.

John Paulson proti hypotékám

John Paulson vydělal na hedgetovém fondu celkem 15 miliard dolarů. V roce 2007 předpověděl blížící se hypoteční krizi (tzv. bublinu). Je nutné podotknout, že spekulace Paulsona byla ojedinělá, rozhodně šel proti názoru většiny. 15 miliard dolarů vydělal Paulson fondu, sám sobě „jen“ 4 miliardy dolarů.

Jesse Livermorova a krach burzy

Tento obchodník se také proslavil kvůli radikálním názorům, které se uskutečnili. V letech 1907 a 1929 předpovídal krach akciové burzy. Za jediný den v roce 1907 vydělal 3 miliony dolarů (dnes by to znamenalo asi 70 milionu dolarů). Jedná se o nejvyšší jednodenní výdělek až do současnosti. Livermorova značně vydělal i na nejznámějším krachu v roce 1929, včasným prodejem získal 100 milionu dolarů a do deprese vstoupil s kapitálem odpovídajícím dnešní 1,2 miliardě dolarů.

Templet a levné akcie

Sir John Templeton se proslavil mnoha úspěšnými obchody. Nejznámější a nejúspěšnější obchod zaznamenal během druhé světové války. Do 104 amerických společností, jejichž ceny akcií byly pod jedním dolarem, vložil 100 dolarů (do každé společnosti). Za 4 roky zhodnotil svoji investici čtyřikrát.

Jones a černé podělí

Černé pondělí neboli rok 1987 je zapsán v historii jako největší jednodenní propad v historii Wall Street. Na tomto poklesu vydělalo mnoho obchodníku, jednoznačně nejvíce ovšem jen jeden - Paul Tudor Jones. Celkem získal kolem 100 milionů dolarů.

Andrew Hall a růst ropy

Hall vydělal téměř 100 milionů dolarů za pět let. Stačilo mu k tomu investovat do ropy v roce 2003, právě v tomto roce se ropa obchodovala za přijatelných 30 dolarů za barel. Investice byla velmi riziková, protože kdyby cena ropy nepřekročila hranici 100 dolarů, Hall by o všechno přišel.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!