Nemovitosti: Nízké ceny lákají investory

29. květen 2014

Kdy je nejvhodnější čas pro nákup domu či bytu? V současné době se trh s nemovitostmi pohybuje na minimu, co se prodejních cen týče. Jestliže plánujete nákup nějaké nemovitosti, máte nyní jedinečnou příležitost, ale můžete také počkat, jak se ceny vyvinou do budoucna.

Vhodná doba pro nákup nemovitostí?

Poslední roky finanční odborníci a realitní makléři doporučují svým klientů, ať koupí nemovitost hned, protože ceny se pohybují na nejnižších hranicích za posledních pár let. Kdo si ovšem počkal a neuposlechl jejich rady, může se nyní radovat.

V současné době máte skvělou příležitost nakoupit nemovitost za podhodnocenou cenu. Jak dlouho bude toto období ještě trvat, ovšem nikdo neví. Dá se předpokládat, že ceny nemovitostí brzy porostou nahoru. Nikdo vám to ale zaručit nemůže.

Úpadek ovšem nezaznamenává pouze trh s nemovitostmi, týká se i bankovních produktů a to zejména hypoték. Úrokové sazby stejně jako ceny domů a bytů jsou velmi nízké, což je pochopitelně výhodné pro klienty, kteří uvažují o sjednání hypotéky.

Nemovitost jako investice

Nemovitosti v současné době opravdu nejdou na odbyt. Lidé kupují domy a byty je když je to nezbytně nutné. Druhým táborem jsou lidé, kteří na tuto dobu čekali a doufají, že se jim povede díky výhodnému nákupu na nemovitosti vydělat.

Pro obchodníky je doba na nákup bytů a domů přímo skvělá. Jestliže nyní nakoupí za podhodnocenou cenu, tak je velká pravděpodobnost, že za pár let prodají nemovitost za mnohem vyšší cenu a do té doby mohou mít zisk z jejího pronájmu. Pokud máte přebytečné peníze, tak investice do nemovitostí není v současné době od věci.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!