Proč se v dnešní době vyplatí investovat do drahých kovů?

23. duben 2016

Pokud jste spořiví a máte našetřené nějaké peníze, je dobré přemýšlet o tom, kam byste je uložili, aby do budoucna neztratily na své hodnotě a naopak došlo spíše k navýšení vašeho jmění. Jednou ze skvělých příležitostí je investice do drahých kovů.

Zlato a stříbro neztrácejí na své hodnotě

Drahými kovy rozumějte především investiční zlato a stříbro. Právě tyto komodity se dnes vyplatí nakupovat, protože mají stabilní hodnotu.

Pokud si pořídíte zlaté mince v hodnotě několika desítek tisíc, máte takřka jistotu, že až je za pár let budete chtít prodat, získáte za ně peníze minimálně v podobné reálné hodnotě jako dnes.

Investiční zlato i stříbro se nekupují přímo kvůli vysokému zhodnocení, slouží spíše právě k uchování hodnoty peněz. Jde o rozumnou investici, kterou lze doporučit i drobným střadatelům. Mít doma či v bezpečnostní schránce zlaté nebo stříbrné mince a slitky se vyplatí více, nežli nechat „válet“ peníze na bankovním účtu. Tam podléhají inflaci. Navíc platíte poplatky za správu účtu, což často nevykompenzují ani kladné úroky.

Drahé kovy dnes nakoupíte stejně snadno jako oblečení a další spotřební zboží

Potěšitelný je fakt, že se dnes dají investiční stříbrné slitky a také investiční zlato pořídit velmi jednoduše, a to dokonce přes internet.

Nákup provedete třeba v internetovém obchodě společnosti AuPortal, která už řadu let patří k předním obchodníkům s drahými kovy v České republice. Zlato a stříbro v investiční formě nejen prodává, ale také vykupuje.

Kromě e-shopu si drahé kovy můžete u AuPortal zakoupit také v klasických kamenných obchodech. Společnost má pobočky v Praze a Brně.

Nikdy nevíte, jak stabilní bude česká koruna v příštích letech, potažmo i další měny. Právě z tohoto důvodu je dobré peníze investovat. Kromě nákupu nemovitostí se asi nejvíce vyplatí právě investiční drahé kovy. Je s nimi spojené minimální riziko ztráty peněz, naopak můžete očekávat i mírný zisk v průběhu let. Jde zároveň o investici, která může posloužit jako finanční rezerva do budoucna.

Komerční sdělení

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!