Rozumí Češi investování?

27. prosinec 2013

Oblast investování je Čechy neprobádanou půdou. Málo kdo ví, že k investici stačí například stokoruna a že možností je více než spousta. Jaké konkrétně a od koho si při takovém investování můžete nechat poradit, se dozvíte v  následujících řádcích.

Národ své finanční znalosti přeceňuje. Rádi si nechávají radit od bankéřů a to většinou mimo banku. Naplánovat finanční budoucnost si dokáže více než polovina z nás. V otázkách úvěrů a úroků tápeme. Půjčky jsou naším denním chlebem a více 43% respondentů nemá žádnou finanční zálohu.

Pokud nejste zrovna spořící typ, můžete zkusit právě investice. Peníze vydělávají samy na sebe. Pokud se bojíte investovat sami a na kapitálovém trhu se nevyznáte, využijte služeb osobního makléře. Na základě vašich představ nabídne vhodné investice.

Pokud si víte s investováním rady, můžete sami zadávat tipy na investice svým makléřům.

Do čeho můžete investovat?

Nejznámější formou investice jsou akcie. V povědomí Čechů známá možnost, jak se stát spolumajitelem firmy. Při rozhodování, kterou společnost zvolit jsou důležité analýzy tržních pohybů a fundamentální analýzy, kdy se stanoví vnitřní hodnota a porovnává se s aktuální tržní cenou.

Další možností investice jsou komodity, tedy ropa, zemní plyn a podobně. Principem obchodu s komoditami je cíl profitovat z cenového rozdílu mezi nákupem a prodejem. Vliv na ceny komodit má nabídka a poptávka, hospodářské cykly, aktivita spekulantů a předchozí cenový vývoj.

Své peníze můžete uložit také do investičních certifikátů. Existují grantové a bonusové certifikáty. Grantové jsou v podstatě dluhopisy, zákazníkovi je tedy garantován návrat v kladu. U bonusových certifikátů je zajištěn i zisk při poklesu hodnoty podkladového akcií. Vydělat můžete také na pasivně spravovaných investičních certifikátech.

Jedna z posledních možností je výdělek z pohybu cen měn. Získáte přístup na mezinárodní devizový trh a obchodujete s cizími měnami. Je třeba pečlivě sledovat vývoj trhu a proto je tato varianta vhodná spíše pro zkušenější investory.

Jako první krůček doporučujeme prostudovat si možné produkty obchodování. Pokud s investicemi začínáte, určitě investici prokonzultujte s poradcem. Nezbývá než popřát hodně štěstí.

 

 

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!