Zlato likviduje ztráty: Příležitost dlouhodobé investice

9. září 2013

Nejistota na Blízkém východě přináší velkou nervozitu na finanční trhy, těžit z toho může i zlato. Po několikaměsíčním propadu a po tříletém minimu začíná cena zlata pomalu stoupat. Jedná se o vhodný vstup pro investici?

Zlato součástí diverzifikace

Investiční zlato by rozhodně nemělo tvořit 100 % vašich investicí. Vždy by mělo být součástí balíku investic. Ovšem rozhodně byste na něj neměli zapomenout. Jedná se o velmi stabilní investici (z dlouhodobého hlediska).

Aktuální vývoj

Cena zlata v současné době nejvíce reaguje na situaci na Blízkém východě. Pokud se vše ještě více vyhrotí, mohlo by zlato výrazněji posílit. V opačném případě, naprostém uklidnění, by mělo zlato stagnovat či jen slabě zlevnit. Většina analytiků se shoduje, že zlato má největší ztráty již za sebou. Ovšem bez vnějšího zásahu (například již zmiňovaný Blízký východ) neočekáváme silné posilování, spíše stagnaci a pomalý růst.

Dlouhodobý vývoj ceny zlata

Vše záleží na ekonomice. Pokud dojde k silnějšímu uvolnění měnové politikyUSA, tedy k „nalévání“ peněz do ekonomiky a její podpory, zlato má velký potenciál k růstu. Avšak USA plánuje utažení měnové politiky a to již ke konci roku 2013. To sice pro zlato není dobrá zpráva, ale nemělo by to znamenat výraznější oslabení, spíše stagnaci. Z dlouhodobého hlediska je zlato zajímavé, počítáme v horizontu 5 a více let.

Jak do zlata investovat

Máte dvě možnosti, jak do zlata investovat. Pokud chcete krátkodobě, cca do roku nebo jen na sekundy, rozhodně zvolte online obchody, burzu. Výhodou je vysoká likvidita a nevýhodou poplatky. U dlouhodobých investic je na místě fyzické zlato.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!