Eshopy a SEO: Do čeho (ne)investovat

5. červen 2014

Search Engine Optimization neboli SEO je u majitelů webu často skloňovanou zkratkou. Najít optimální SEO je cílem mnoha webů a cesta k tomuto cíli není snadná. SEO zřejmě nezvládnete sami, podívejte se, do čeho v této oblasti (ne)investovat.

SEO je během na dlouhou trať, ale rozhodně Vám jej můžeme doporučit. Nečekejte zde výsledek během několika dnů ani týdnů, vydržte a uvidíte divy. V souvislosti se SEO chodí mnoho nabídek k optimalizaci, pojďme se podívat na některé mýty.

SEO vs. PPC

Zaplatit si PPC je rychlé a jednoduché, navíc výsledek okamžitě vidíte. Proč tedy investovat do SEO, když si mohu zaplatit PPC s rychlou návratností? PPC je vskutku dobrá věc a přiláká vám mnoho zákazníků, její problém je však jednoduchý. PPC funguje pouze v případě, kdy platíte, jakmile přestanete platit, PPC končí a návštěvnost se vrátí do starých kolejí.

U SEO nečekejte rychlou návratnost, dokonce ani neuvidíte progres po pár týdnech. V dlouhodobém horizontu několika měsíců však SEO bude fungovat. Návštěvnost vám poroste a to je kvůli správně nastavenému SEO. U PPC vidíte úspěch v době placení, SEO se promítne až několik týdnů a měsíců po optimalizaci.

Vhodné je tak kombinace SEO a PPC. Pokud si musíte vybrat, záleží na prioritách, PPC je drahé. SEO sice také není levné, ale je stálejší a po stránce optimalizace vhodnější.

SEO, vyhledávače a klíčová slova

Snem každého majitele webu/eshopu je první místo na obecné klíčové slovo. Prodejce jízdních kol by chtěl být na prvním místě po zadání: jízdní kola, jízdní kola Praha, levná jízdní kola a podobně. Na takto obecný dotaz je optimalizace velmi obtížná a vyžádá si nejen velké částky, ale i mnoho času. Raději tak investujte do optimalizace na konkrétní produkty. Zaměřte se například na MTB Merida 2014 karbon.... Podobné výrazy jsou také vyhledávány, navíc na nich snáze zabodujete.

SEO je specifické odvětví. Neznalosti využívá mnoho optimalizátorů, nenechte se přesvědčit a jděte si za svým cílem, víte, co od SEO očekáváte?

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!