Nejčastější chyby při vkládání inzerátů: Jak správně vytvočit inzerát?

18. červenec 2012

Inzerce na internetu je velmi populární a vyhledávanou službou. Není se čemu divit, online inzerce je snadná, rychlá a efektivní. Bohužel spousta inzerentů vynaloží mnoho úsilí aby vložili co nejvíce inzerátů do co nejvíce serverů, přitom při vkládání dělají zbytečné chyby, které hodnotu jejich práce sráží na minimum.

V mnoha případech se například kvůli špatně zvolenému titulku k inzerátu nikdo nedostane, nikoho nezaujme. V těchto případech nepomůže ani placené zvýraznění inzerátu. Běžný uživatel však neví, co dělá špatně a jen nechápe, proč nikdo na jeho inzerát nereaguje. Pojďme si tedy ukázat, jaké jsou nejčastější chyby při zadávání inzerátů a jak se těmto chybám vyhnout. Pojďme připravit efektivní inzerát, který bude prodávat...

Jak volit jednotlivé prvky inzerátu, které zaujmou?

Titulek online inzerátu

Všechny online inzertní servery vyžadují titulek inzerátu, což je jeden z hlavních stavebních kamenů. Správně zvolený titulek Vám přivede mnoho zájemců. Jaký titulek tedy zvolit? Nevymýšlejte žádné záludnosti, nepište žádné romány. Stručně napište co prodáváte, případně doplňte o malý komenrář např.: "Kávovar DéLonghi ECO 310, jako nový".

Není nutné psát Prodám, Prodej, Nabídka, od toho je volba typ inzerátu. Častý problémem je, že inzerent do titulku vloží pouze slovo "Prodám" a více se rozepíše v popisu inzerátu. Tyto inzeráty nejsou dohledatelné ve vyhledávačích a v inzertních portálech jsou přehlíženy. Není proto divu, že mají pouze zlomovou návštěvnost oproti inzerátu se správně zvoleným titulkem.

Fotografie

Fotografie je druhou nejdůležitější položkou inzerátu. Inzeráty s fotografií mají několikrát vyšší úspěšnost prodeje než bez ní. Vkládejte kvalitní fotografie, na kterých je nabízený produkt dobře vidět. Pokud kopírujete fotografie z inzertních serverů, kde jste už inzerovali, dejte si pozor, aby jste použili fotografii s dostatečným rozměrem a nepoužili jen miniaturu náhledu.

Popis inzerátu

Další položkou většinou bývá popis inzerátu. Zde se můžete rozepsat, u zboží napsat vlastnosti, stav, případně pořizovací cenu a důvod prodeje. U popisu není žádné striktní pravidlo jak psát, je vhodné napsat alespoň jeden odstavec.

Cena

U ceny mnoho prodejců váhá, neví, jakou částku zvolit. Často proto volí možnost "dohodou", což není nejlepší volba. Proč? Inzerát, který nemá uvedenou cenu se nezobrazuje ve vyhledávání s cenovým rozptylem. Navíc se takovýto inzerát nezobrazuje ve vyhledávači zboží.cz (vyhledávání v bazarovém zboží), což je škoda, protože značná část návštěvníků inzerátu plyne právě z tohoto portálu.

Rada na závěr?

Řiďte se výše uvedenými tipy, určitě Vám mohou v prodeji pomoci. Nesnažte se vkládat inzeráty do všech inzertních portálů, zvolte jen pár hlavních. Pokud inzerujete specifický produkt jako jsou nemovitosti nebo auta, zaměřte se na inzertní servery s tímto zaměřením (sauto.czrealitykup.cz ...). Pokud na internetu neprodáváte, ale jste pouze na straně kupujícího, určitě si přečtěte článek Prevence a podvodné inzeráty aby jste při nákupu nenaletěli podvodníkům.

Tipy vychází z nejčastějších chyb inzerentů na inzertním portálu TOP-bazar.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!