Apple iPad a podnikání: Jaké aplikace pro iPad k podnikání?

27. duben 2013

Pokud se rozhodnete k nákupu iPadu za cílem usnadnění práce nejenom na cestách, bude potřebovat několik šikovných aplikací, které vám umožní pracovat v iPadu. Jak udělat z iPadu pracovní stanici?

Nejste-li ještě rozhodnutí, zda je iPad šikovný pomocník nebo zbytečný komfort, zamyslete se nad příležitostmi, kdy jej můžete využít. Nejčastěji se tak jedná na cestách, lákadlem je výdrž 10 hodin a další.

Práce s dokumenty MS Office

Kancelářský balíček MS Office pro iPad (iOS) ani pro konkurenční Android neexistuje. Ovšem dokumenty z MS Office v iPadu otevřete. Využít můžete hned několik aplikací, od Apple iWork. Balíček iWork obsahuje Pages – pro dokumenty z Wordu, Numbers pro Excel a Keynote pro PowerPoint. Pro otevření dokumentu a editaci naprosto ideální. Nejedná se sice o MS Office, ale pro běžnou kancelářskou práci dostačuje.

Existují i další alternativy od vývojářů třetích stran. K prohlížení dokumentů z MS Office můžete využít i Dropbox, DocToGo, Polaris Office a další.

Tvorba faktur

Pro snadnou tvorbu faktur můžete použít aplikaci iFaktura. Za necelé dvě eura budete vytvářet faktury během pár vteřin.

E-mail

iPad má již předinstalovaný mailový klient, který není problém nastavit pro jakýkoliv e-mail. Využít můžete i jiných mailových klientů či aplikací přímo od Google (pro Gmail) a pro další. V iTunes – App Store najdete i aplikace od Google.

Další aplikace

Do iPadu můžete nainstalovat další aplikace jako je například diktafon, kalkulačka, budík, rozbalovací aplikaci zazipovaných souborů, skype, icq, aplikaci pro vzdálený přístup, navigaci, případně další aplikace zaměřené na vaši profesi.

V iPadu je předinstalován kalendář s upomínkami s iCloud synchronizací a již zmíněný mailový klient. Další aplikace typu iTunes pro hudbu, fotoaparát, složku s obrázky a další zřejmě k podnikání příliš nevyužijete. I když iPad vcelku dobře fotí a můžete s ním fotit smlouvy a fotky zařazovat do složek.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!