Chraňte svůj business registrací obchodní značky

27. leden 2016

Konkurenční boj je v dnešní době v businessu hodně tvrdý, a to prakticky v jakémkoliv odvětví. Proto byste se měli zamyslet nad tím, co vše můžete udělat pro to, aby vás konkurence neodstřihla od zákazníků, obchodních partnerů a příjmů, což by pro vaši firmu znamenalo konec. Jednou z možností je registrace ochranné známky. Má své důvody.

Zamezíte napodobování ze strany konkurence

Registrace ochranných známek je důležitá hned z několika důvodů. Pakliže na svůj produkt, služby, ale třeba i firemní logo či obchodní značku máte zaregistrovanou ochrannou známku u místně příslušného patentového úřadu, nemůže je používat a napodobovat nikdo jiný. V praxi to znamená, že tak chráníte svůj business. Zákazníci vás lépe odliší od konkurence, dokážou si vaše produkty a služby přímo spojit s vaší firmou.

Registrace se vyplatí a nemusíte ji řešit nijak složitě

Určitě vás zajímá, jaká je cena registrace ochranné známky. Správní poplatek činí 5.000 Kč. K této ceně je ale nutné si připočíst další částky za celou řadu úkonů, které budete muset udělat. Ono registrovat si ochrannou známku není jen tak. Ne každý má nervy na obíhání úřadů a shánění všech potřebných dokumentů a lejster.

Práci si výrazně zjednodušíte, pokud využijete služby Patentoid.cz. V rámci této služby vám odborníci kompletní připraví a podají žádost o registraci ochranné známky na úřad průmyslového vlastnictví. Sami tak nebudete muset prakticky nic řešit.

Máte na dlouhá léta vystaráno

Chcete-li důkladně ochránit svůj business v boji s konkurenčními firmami, je přihláška ochranné známky skutečně dobrou cestou. Po úspěšné registrace je ochranná známka platná po dobu 10 let. Během této lhůty vám konkurence nemůže vzít logo, označení produktu apod. V době, kdy se firmy doslova perou o každého zákazníka, je i toto opatření mimořádně užitečné a důležité.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!