Fotobanky: Nahrávejte a stahujte fotografie

3. duben 2013

Fotografie a autorská práva jsou jedním z problémů internetu. Najít si obrázek k tématu je velmi snadné, jeho použití však již vyžaduje povolení autora, případně nákup z fotobank.

Autorská práva

I jednoduché obrázky, fotky, články a další podléhají autorskému právu. Pokud u nich není uveden autor, žádejte majitele webu o svolení použít daný článek nebo fotku. Bez souhlasu není možné s tímto materiálem dále pracovat, dostali byste se do sporu s autorskými právy a v lepším případě by vás čekala jen mírná pokuta.

Krást obrázky se skutečně nevyplácí, velmi snadno na to lze přijít a to především u českých webů navzájem. Samozřejmě pravděpodobnost objevení ukradeného obrázku z málo navštěvovaných amerických stránek na ještě méně navštěvovaný český blog, je téměř nulová. Ovšem i přesto dochází k porušení autorských práv.

Fotobanky nákup

Nakupovat, případě stahovat free lze z fotobank. Pokud hledáte malé obrázky ke článkům, případně na soukromé účely, můžete využít i free databáze fotobank. Pokud chcete obrázek ve vysokém rozlišení, případně s ním máte další podnikatelské záměry, je nutné ho koupit. Hlídat si musíte pouze licenci. Za obrázek v plné kvalitě s umístěním na jeden web zaplatíte většinou méně než za obrázek sloužící jako potisk na tisíc triček.

Fotobanky prodej

Pokud jste nenašli vhodný obrázek a sami jste ho vytvořili, můžete ho fotobance nabídnout a inkasovat procentuální zisk z každého prodeje. Stačí se zaregistrovat a nahrávat aspoň v minimální rozlišení. Každý obrázek musí projít schvalovacím procesem. Vyplácení probíhá od minimální částky (30, 50 nebo 100 dolarů) a to šekem, přes PayPal, případně přes jinou peněženku. Výrazným usnadněním v oblasti příjmů ze zahraničí je identifikovaná osoba, která nahrazuje povinnou registraci k plátcovství DPH.

Fotobanky

Fotky/obrázky můžete stahovat/nahrávat například z těchto fotobank: sxc, shutterstock, fotolia, dreamstime, iStockPhoto a další.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!