Hlavní výhody koupě ready made společnosti

4. červen 2015

Jednou z možností, jak začít podnikat ve firmě, je koupě ready made společnosti. Trend pořizování těchto společností začal v České republice začátkem nového tisíciletí. Tehdy se však prodávalo řádově desítek firem, dnes už čísla prodaných ready made stoupl na stovky až tisíce ročně. Zájemci si na nich totiž cení hned několika výhod, které jim usnadňují začátky podnikání.

Rychlý začátek podnikání

Největší výhodou je rychlost, s jakou můžete začít podnikat. Zatímco založení s.r.o. vlastní cestou trvá řádově týdny, v případě ready made společnosti jde spíše o dny, někdy dokonce o hodiny. Podnikat jménem nové firmy tak můžete prakticky ze dne na den.

Méně administrativy

Rychlost, s jakou začnete u zakoupené ready made společnosti podnikat, je dána tím, že ani zdaleka nemusíte řešit tolik administrativních úkonů, jak když firmu zakládáte vlastními silami. Většinu záležitostí už totiž provedla společnost, která vám ji prodává. A to včetně složení základního kapitálu. Při převodu stačí jen provést změnu zápisu v obchodním rejstříku.

Méně stresu

Založení s.r.o. je mnohdy stresující záležitostí. Už jen obíhávání úřadů a veškerá administrace mnoho lidí unavuje. Koupí ready made se od těchto potíží oprostíte. Podnikat začnete bez počátečního nervového vypětí.

Široká nabídka

Jak jsem už zmínil v úvodu, ready made jsou rok od roku oblíbenější. Není proto divu, že se jejich prodejem zabývá stále více firem a nabídka se tak neustále rozšiřuje. Vzhledem k vysoké konkurenci se navíc snižují i ceny, za které si vlastní předzaloženou firmu můžete pořídit.

Kromě ready made samozřejmě máte i jiné možnosti. Využít lze kupříkladu i služeb externí firmy, která vám založí společnost na klíč. I v tomto případě vám odpadnou téměř všechny starosti s administrativou. Počítejte ale s tím, že neuspoříte tolik času, i když je zde velký předpoklad, že díky zkušenostem externí firma zajistí založení společnosti přeci jen rychleji, než kdybyste se do celé akce pustili sami.

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!