iCloud: Moderní systém práce s daty

25. únor 2013

Cloudové služby neboli cloud computing je blízkou budoucností. iCloud je často opomíjenou nebo dokonce neznámou službou od společnosti Apple. Podívali jsme se, jak lze iCloudu využít nejen v podnikání.

iCloud od Apple není typickým cloud computingem. Do této kategorie dokonce spadá jen okrajově a to především kvůli nabízeným službám. I přesto má co nabídnout a to téměř každému. Usnadní práci s daty.

iCloud od Apple pro Windows?

iCloud je sice stvořen Applem a primárně pro iOS zařízení (iPhone, iPad, iPod touch), využívat ho můžete i s Windows. Na používaném operačním systému nezáleží, ale maximální funkčnost objevíte pouze s iOS.

iCloud a vzdálené úložiště

iCloud není vzdáleným úložištěm jako je například dropbox. V tomto ohledu se jednotlivé služby nemohou rovnat. iCloud se zaměřuje na data z jednotlivých aplikací. Vy si pouze vyberete, zda daná data chcete uložit do iCloudu či nikoliv. Přesněji se tedy jedná o nástroj k synchronizaci a záloze dat.

iCloud synchronizace a záloha

Pravým účelem iCloudu je právě synchronizace a záloha mezi jednotlivými iOS zařízeními a pc, případně jednotlivě mezi sebou. Pokud využíváte iCloud a vyfotíte něco iPhonem, zobrazí se vám to v iPadu i v počítači. Podobně se synchronizuje i hudba, kontakty. Synchronizovat a ukládat na iCloud lze i maily, kalendář (události, připomínky), to do list a další dokumenty (iBooks, pdf, poznámky...).

iCloud tak nabízí zálohu nejnutnějších dat a to do 5 GB zdarma. Na svá data máte přístup odkudkoliv ze stránek icloud.com.

iCloud pro firmu

iCloud má význam i ve firmě, kde můžete velmi snadno přidávat události do kalendáře všem spolupracovníkům, případně jim přidávat seznam úkolů.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!