iPad k podnikání: Šikovný pomocník nebo zbytečný komfort?

13. duben 2013

iPad je nejprodávanějším zařízením mezi tablety. Ovšem je tento přístroj vhodný i k podnikání nebo se jedná jen o zbytečnou hračku? Známe klady i zápory iPadu, víme, k čemu ho využijete.

Apple iPad

Jedná se o nejprodávanější tablet na daném trhu. Za jeho uvedením stojí již zesnulý vizionář Steve Jobs. Výkonný hardware využívá operační software Apple – iOS (stejný i pro iPhone). Jeho předností je nízká hmotnost – 652 gramů, stabilita a rychlost operačního systému, velikost a výdrž baterie (10 hodin). Za jediný nedostatek můžeme považovat uzavřenost systému a nutnost iTunes k nahrávaní souborů, aplikací, hudby (částečně lze obejít dropboxem a podobnými aplikacemi).

Apple iPad k podnikání

iPad či dokonce tablet obecně a podnikání, to je velmi individuální vztah. Záleží, co od tabletu očekáváte. Pro iPad existuje 180 000 aplikací vyvinutých přímo pro toto zařízení, můžete využít i aplikací pro iPhone (ty jsou v horším rozlišení), jejich počet je těsně pod 800 000 aplikací. Ovšem zpět k podnikání, pokud si mezi těmito aplikacemi najdete něco užitečného, co vám ušetří čas i peníze, je pro vás iPad vhodný.

Jednat se může například o aplikaci pro tvorbu faktur, vedení účetnictví. Specializovaně následně pro designery (domů), fotografy, případně profese využívající retina displej, který je bezesporu velkou chloubou iPadu (rozlišení 2048 × 1536).

Apple iPad lze využít i na cestách, verze s 3G modulem umožňuje vložit sim kartu, následně lze velmi snadno kontrolovat maily a využívat internetu naplno. Desetipalcový displej je již na běžný internet dostačující. iPad zároveň poslouží jako čtečka knih. Můžete si do něj nahrát důležité PDF dokumenty, poradí si i s dokumenty vytvořenými sadou MS Office.

iPad je vzhledem k hmotnosti, výdrži baterie a několika stovkám tisíců aplikací vhodný pro mnoho uživatelů, ušetřit vám může drahocenný čas a to třeba na cestách. Ke koupi iPadu vás mohou motivovat nižší ceny v zahraničí, ovšem nezapomínejte, že nákup zboží v zahraničí sebou přináší i negativa.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!