Jak na dotace pro začínající podnikatele

22. leden 2014

Některé obory podnikání jsou finančně těžko přístupné a na první pohled je zde silná finanční bariéra, která vám brání ve vstupu na trh. Společně s evropskými a národními fondy ji můžete odstranit. Ukážeme vám, kdy máte nárok na dotaci podnikání.

Od roku 2014 začíná v EU nové programové období (2014 – 2020). To sebou přináší nové projekty a podpory pro začínající podnikatele. Nemáte nárok na dotaci i vy?

Eurostars II.

Program navazující na první generaci Eurostar podporuje podnikatele zaměřené na výzkum a vývoj. Pokud u vás tato položka znamená 10 a více procent ročního obratu, můžete o dataci zažádat. Ovšem není to úplně jednoduché, žádost o finanční prostředky z národních finančních prostředků a z rozpočtu 7. Rámcového programu pro výzkum a vývoj musí být v anglickém jazyce podána v Bruselu prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

REVIT

Jedná se o národní program, který prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky zpřístupní finanční prostředky podnikatelům. Program je primárně určen pro podnikatele v oblasti s vysokou nezaměstnaností nebo negativním ekonomickým růstem.

Malí a střední podnikatelé

Jedná se o další evropský fond napojený na EU. Poměrně široká specifikace vám umožní podat žádost o dataci v anglickém jazyce. Program je zaměřen na rozvoj poradenských služeb, vzdělávání v podnikání, kultivaci podnikatelského prostředí, podporu rozvoje a další. Podpora je k dispozici po celé programové období 2014 – 2020.

Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Nejen noví podnikatelé mohou požádat o dataci z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. O dotaci z programu lze požádat, pokud máte v plánu inovovat nebo snižovat energetickou náročnost vašeho podnikání.

U dotací se nenechte odradit byrokracií. Žádost, správné vyplnění a obíhání úřadů není příjemné, ale některé fondy to kompenzují štědrostí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!