Jak si snadno zaregistrovat ochrannou známku?

25. listopad 2015

Ochranná známka je důležitým prvkem pro ty z vás, kteří mají firmu, případně podnikají jako OSVČ. Zejména v tu chvíli, kdy chcete, aby vaše produkty nebo služby byly ochráněny před možným napodobováním a kopírováním ze strany konkurence.

Vyřízení ochranné známky je poměrně náročnou záležitostí. Díky službě společnosti Patentoid.cz však můžete provést registraci ochranné známky snadno a rychle.

Ochráníte své produkty, název firmy nebo jednotlivé služby, které nabízíte

Ochrannou známkou (OZ) se zpravidla rozumí různá slovní spojení, které používáte ve vaší firmě či v rámci podnikatelské činnosti. Typicky se jedná například o název firmy, kdy nechcete, aby jej mohl použít jiný podnikatelský subjekt. Pokud si na trhu budujete značku, je přeci nelogické, aby se stejným názvem firmy či produktu mohl prezentovat i někdo jiný.

Kromě názvu firmy či produktů se ale ochranná známka může vztahovat i na nejrůznější služby, loga, případně jejich kombinace. V neposlední řadě se dá zaregistrovat také pro prostorové předměty. OZ může mít národní i mezinárodní platnost.

Jaké výhody přináší registrace OZ ve spolupráci s Patentoid.cz?

Služba Patentoid.cz přichází s možností rychlé a bezproblémové registrace ochranné známky, která probíhá na Úřadu průmyslového vlastnictví. Velkou předností spolupráce je možnost kompletního vyřízení online. Vyhnete se zbytečné a zdlouhavé komunikaci s úřadem, protože vše potřebné na základě podkladů zajistí právě Patentoid.cz. Ušetříte nemalé množství času, které byste jinak strávili během složitého procesu registrace na úřadu. Není ani zapotřebí studovat veškeré právní předpisy a dokumenty.

Proces zaregistrování ochranné známky není zas tak složitý

Celý proces zaregistrování ochranné známky v tomto případě probíhá následujícím způsobem.

  1. V první řadě si ujasníte, zda má ochranná známka pro vaši firmu (název, logo, produkty atd.) vůbec smysl. Vyplatí se určitě ve chvíli, kdy chcete získat na trhu silnou pozici, budujete určitou značku a nechcete, aby ji mohl někdo svévolně a kdykoliv napodobit či odcizit.
  2. V okamžiku, kdy jste rozhodnuti pro zaregistrování a nechcete celý proces registrace na úřadu podstoupit sami, obrátíte se online na Patentoid.cz. Vyplníte zde jednoduchý registrační formulář a zvolíte si konkrétní typ ochranné známky.
  3. Po kontrole dojde ke zpracování přihlášky a následně k jejímu podání na Úřadu průmyslového vlastnictví.

Celý proces od získání podkladů do podání přihlášky na úřadu netrvá déle než 7 pracovních dní. Získání samotné registrační známky je už pak otázkou rychlosti činnosti úřadu, zpravidla trvá od 6 do 12 měsíců. Platnost ochranné známky se ale datuje k okamžiku, kdy byla podána přihláška.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!