Jak snížit náklady na podnikání: proč platit zbytečně více?

20. červen 2012

Existují jen dva způsoby, jak mohou podnikatelé vydělat více peněz. Tím těžším je zvýšení produktivity, příjmů. Druhou možností je pouhé snížení nákladů, které v mnoha případech „vydělá“ tisíce korun.

Ekonomiku každého podnikání můžeme velmi jednoduše přirovnat k rodině, uvažujte tedy podobně. Pamatujte, že nezáleží na vašem výdělku, ale na čistém zisku, respektive na financích, které dokážete ušetřit. Vydělávat 200 tisíc měsíčně se 180 tisícovými náklady a s dalšími vysokými náklady rozhodně není příznivé. Naopak vydělat 50 tisíc a mít náklady mezi 15 – 20 tisíci již ano.

Dodavatelé energií

Stejně jako v domácnosti i v podnikání můžete velmi jednoduše změnit dodavatele. Další úsporou je výměna starých spotřebičů. Nejčastěji se jedná o ledničky nebo plynové kotle. Teplo by vám zároveň nemělo unikat, myslete tedy i na okna. I když je tato úspora spojena s investicí, rozhodně se vyplatí.

Elektrická energie

Mimo výše zmíněné výměny starých spotřebičů za nové, nezapomeňte na výměnu žárovek za úsporné. I když je úsporná žárovka několikanásobně dražší než obyčejná žárovka, investice se vyplatí. Provozní náklady i doba životnosti jednoznačně hovoří pro úsporné žárovky. Každého překvapí, že úsporné žárovky ušetří až tisíce korun ročně.

Na co si dát pozor

Nejběžnějším „žroutem“ peněz je protékající kohoutek, případně záchod. Pokud se setkáváte s oběma problémy, týdně vám proteče kolem 1 600 litrů vody. Protékajícím záchodem zbytečně proudí kolem 200 litrů vody denně. Mírně kapající kohoutek udělá dalších 30 litrů. 1 600 litrů vody týdně vám zbytečně proteče bez povšimnutí. Za půl roku je to kolem 40 tisíc litrů vody. Navíc v mnoha provozovnách je více kohoutků a záchodů, které protékají zároveň.

Pokud se zaměříte na výše zmíněné skutečnosti můžete ročně ušetřit například i jeden měsíční plat.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!