Jak využít letní mrtvou sezónu? Inspirujte se několika tipy

25. červenec 2012

Léto je mnoha podnikateli označováno za „okurkovou sezónu.“ Ovšem i tento čas má v roce podnikatele své místo. Máme pro vás připraveno několik tipů, které se do letní sezóny hodí více, než kdykoliv jindy.

Důležité obchody, jednání

Chcete oslovit nového a velmi váženého obchodního partnera? V tom případě využijte léta. V létě je většinou méně práce (mimo cestovní ruch a podobné) a tudíž máte větší pravděpodobnost, že si na vás udělají čas i vytížení lidé. Mnoho podnikatelů domlouvá ty nejzásadnější smlouvy právě v létě, na všechno je více času.

Analýza, plán do budoucna

Během „mrtvé letní sezóny“ můžete využít volného času k plánování budoucnosti. Rozvíjejte váš byznys dále, připravte nové plány v boji s konkurencí. Nápady, akce, změny, přesně na to je léto nejlepším obdobím. V tomto čase můžete vymyslet i speciální plán na letošní Vánoce, poutače atd. Pracujte do budoucna.

Vzdělání

Během roku zřejmě nemáte příliš volného času ke čtení knížek o vašem byznysu, psychice obchodování atd. Zaplatit si můžete i různé kurzy, doplnit vzdělání nebo například vykonat další certifikáty. Každý podnikatel by se měl sebevzdělávat.

Pořádek

Od podzimu do jara není pořádný úklid příliš času. Začít můžete vaši pracovnou, pokračovat můžete úklidem počítače (možná se budete divit, kolik zbytečných dokumentů, programů, fotografií a dalších v něm máte) a skončíte třeba u úklidu vašeho bytu/domu.

Dopřejte si odpočinek

Většina podnikatelů pracuje přes rok více, než stanovuje zákoník práce. Volné víkendy jsou v podnikání spíše snem, než realitou. Ani více než 12-ti hodinové směny a práce o víkendech není výjimkou. Zřejmě právě poznáváte váš klasický pracovní týden od podzimu do jara. Zkuste si dopřát ideálně aspoň 10 dní naprostého volna, věnujte se manželce/přítelkyni a relaxujte. Každý potřebuje načerpat energii na zbytek náročného roku.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!