Jak zabalit balík: 5 rad jak na bezpečné zásilky

27. srpen 2013

Zabalit balík není žádná věda, aspoň si to myslí velká část českých podnikatelů a balíky připravuje svépomocí nebo s brigádníky. Víme, kde se dělají při balení chyby, za co dopravní společnosti nemohou a jak předejít nedorozumění.

V rámci úspor si mnoho podnikatelůbalíky poradí svépomocí. Ovšem ne vždy zcela správně. I když zabalit balík umí každý z nás, při častém posílání se některé drobné chyby nemusejí vyplatit. Kde je největší problém?

Kartonový obal základem úspěchu

V některých případech zašly úspory až na samou hranici únosnosti. Balíky se balí do igelitu a a do různých neforemných tvarů. Některé zásilkové společnosti dokonce zaznamenaly nárůst těchto balíků a počet odmítnutých balíků k přepravě. Pokud to skutečně nejde jinak, je potřeba obal vyrobit. Ve většině případů ale postačí standardní kartonová krabice.

Kartonová krabice by ideálně měla být nová. Základem je balík, který nelze standardním způsobem při přepravě promáčknout.

Výplň: Pozor na statickou elektřinu

Elektrická zařízení by rozhodně neměla být v těsné blízkosti polystyrenových kuliček. Záměr vyplnit volný prostor v krabici je správný, ale polystyrenové kuličky vytvoří statickou elektřinu, která může elektrické přístroje poškodit. Ideální je zvolit antistatické kuličky.

Naopak například na sklo či další křehký materiál jsou polystyrenové kuličky dobrou volbou. U lehkých předmětů lze samozřejmě použít i noviny.

Více předmětů

Někteří zákazníci zabalí každý předmět do jedné krabice a krabice následně slepí či jinak připevní k sobě. Pozor, přepravce není zodpovědný za případnou ztrátu krabice, která byla přilepená. Rozhodně doporučujeme jednu velkou krabici a do ní poskládat všechny předměty. Volné prostory samozřejmě vyplníme a to až po okraj.

Přepravní štítek

Přepravní štítek s adresou odesílatele a příjemce se nejčastěji lepí na největší plochu, často s ním odesílatele přelepí spoj či dokonce hranu. Přepravní štítek není pečeť.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!