Jak založit s.r.o. vlastní cestou

1. březen 2013

Společnost s ručením omezeným je v dnešní době nejčastější volbou pro lidi, kteří chtějí začít podnikat. Existuje přitom několik možností, jak docílit založení firmy.
Založení firmy, která ponese označení s.r.o., je možné provést buď tím, že si jednoduše koupíte již předzaloženou společnost, tzv. ready made, případně si ji necháte založit přímo na míru od jiné firmy, kdy jí pouze zadáte údaje a požadavky, které by vaše budoucí firma měla mít. Vše ostatní pak už půjde mimo vás. Třetí, aktuálně stále nejčastější volbou, je založení s.r.o. vlastní cestou.

Společenská smlouva/zakladatelská listina

V momentě, kdy se rozhodnete pro založení firmy vlastní cestou, je v první řadě zapotřebí vytvořit společenskou smlouvu, případně zakladatelskou listinu ( ta je požadována tehdy, má-li mít společnost jen jednoho společníka). V ní nesmí chybět údaje o době a místě, kde došlo k jejímu sepsání. Dále pak na listině musí být také iniciály a sídlo notáře, tytéž informace o všech účastnících a jejich zástupcích, jejich prohlášení o způsobilosti k právním úkonům. Listina, která je základem pro založení firmy, dále bude mít vymezen obsah úkonu, údaj o přečtení a schválení zápisu. Na závěr samozřejmě nesmí ve společenské smlouvě ( zakladatelské listině) chybět ani příslušné podpisy všech zúčastněných a úřední razítko notáře, a to včetně jeho vlastnoručního podpisu. Veškeré náležitosti, které musí společenská smlouva nebo zakladatelská listina obsahovat, uvádí Obchodní zákoník.

Další náležitosti vzniku s.r.o.

Při založení s.r.o. je dále nutné vybrat obchodní firmu, tedy název společnosti. Poté je nutné také splatit minimální vklad, který v tuzemsku činí min. 200.000 Kč, přičemž minimální vklad jednoho společníka musí být alespoň 20.000 Kč. Před samotným vznikem společnosti je potřeba také zajistit příslušné živnostenské oprávnění. Vznik s.r.o. se datuje až ke chvíli, kdy je společnost zapsána do Obchodního rejstříku. Po zapsání do OR je ještě nutné společnost registrovat u úřadů, například u finančního úřadu, správy sociálního zabezpečení nebo u zdravotní pojišťovny, má-li společnost nějaké zaměstnance.
Teprve tehdy, jsou-li všechny tyto úkony hotovy, může firma začít skutečně působit, vybavit si sídlo sro ( nezapomeňte zejména na PC, tiskárny a cartridge do nich, neboť právě tato zařízení vám pomohou lépe organizovat činnost společnosti) a vykonat další kroky, které jí zajistí úspěch.

Komerční sdělení

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!