Jaký dopad bude mít výsledek voleb na podnikání: Co chystá ČSSD a KSČM?

16. listopad 2012

Krajské volby 2012 se jednoznačně nesly v červené a oranžové barvě. Pouze dva kraje se dokázali z této nadvlády vymanit. Co nás čeká pod vládou levice a na co se připravit v případě stejného výsledku voleb do sněmovny?

Na začátek je nutné zmínit, že silná pravice v České republice neexistuje. Kdo jiný než levice může tedy zvítězit. Dalším aspektem výhry levice byl odchod podnikatelů od ODS. Pokud byste si ještě jednou prošli kandidátku, zjistíte, že například v Praze mnoho podnikatelů kandidovalo za KSČM. Bývalí členové ODS za KSČM? Ať vám to je, či není divné, je to fakt.

Levice podporuje podnikatele?

Vláda ČSSD není ničím neobvyklým, zaměříme se tedy spíše na KSČM, která má nyní větší slovo. Jak by to vypadalo podle levicové strany. Paradoxně pro některé podnikatele možná i lépe. Jedná se především o OSVČ, kteří se pohybují v nižší příjmové kategorii. KSČM si totiž váží pracovního místa, který si člověk sám pro sebe vytvořil. Nemělo by tedy hrozit ani zvyšování odvodů na sociální a zdravotní pojištění. Byl tento krok tím silným tahounem KSČM?

Bohaté zdaníme

Ovšem pokud se vám daří, máte zisky nad milion korun ročně a patříte mezi úspěšné podnikatele nejásejte. Čekat by na vás mohla daň až ve výši 40 procent a další nemilá překvapení, která by se vám zajisté nelíbila. Navíc by se jednalo o silnou demotivaci. Program KSČM chce práci pro všechny za rozumnou mzdu (nejlépe na podobné úrovni). Ovšem i současná vláda zvyšuje daně.

Budoucnost KSČM

KSČM by chtěla vytvořit státní centrální banku, sjednotit zdravotní pojišťovny do jedné státní a více zapojit stát – monopoly.

Před 23 lety jsme se nadvlády komunistů těžce zbavili a nyní si je dobrovolně volíme. Za sebe doufám, že se nevrátíme v čase před 23 lety a že podnikání v ČR bude zajímavé i pro ty úspěšné.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!