Kde vzít peníze na podnikání? Budete se muset spolehnout na vlastní prostředky?!

9. srpen 2012

Podnikatelské záměry se značně liší. Někdo může začít podnikat téměř z fleku a jiný potřebuje statisíce korun. Víme, jak si vedla většina podnikatelů a jaké jsou nejjednodušší možnosti půjčky.

Podle průzkumu serveru podnikatel (kterého se účastnilo přes sto drobných podnikatelů) si více než dvě třetiny podnikatelů vystačilo, případně muselo vystačit s vlastními zdroji. Pouze necelá třetina si finance na rozjetí byznysu obstarala jinde. Pokud zůstaneme u zmíněné (necelé) třetiny podnikatelů, téměř polovina z nich využila bankovního úvěru, 40 procent se spolehlo na svoji rodinu a přátelé. Zbytek poté zkombinoval obě možnosti.

Vlastní úspory nadevše

Samozřejmě není nad vlastní úspory. Nikomu nedlužíte a k penězům máte lepší vztah, navíc nemusíte platit žádné úroky. V mnoha případech je dobré podnikatelský plán odložit a našetřit více peněz, případně začít „od píky“ v horších podmínkách, s menší klientelou a postupně se vybudovat.

Jak získat peníze bez úvěrů

Banky velmi neradi drobným podnikatelům půjčují. IČO bez historie téměř nic neznamená (ani dobrý podnikatelský plán). Ovšem jsou tady i způsoby, které vám mohou pomoci. Tím prvním je kontokorent. U podnikatelů se může dostat až do stovek tisíc. To znamená, že u většiny drobných podnikatelů pokryje investice a případně i ztrátové období prvních měsíců. Druhou možností je leasing. Ten se uplatňuje především na auto (s povinným i havarijním pojištěním v ceně), ale lze ho využít téměř na cokoliv. Poslední možností je jednoduché požádání o delší splatnost faktury. I jedna otázka vám může velmi ulehčit život, navíc v mnoha případech vám bude vyhověno.

Kolik peněz do startu podnikání?

Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět. Každé podnikání je individuální, někde stačí pár tisíc, jinde zase několik stovek tisíc. Rozhodně vám ovšem můžeme doporučit vytvářet finanční rezervu, ze které budete financovat, minimálně spolufinancovat vaše podnikání. Pokud ještě nevíte, ve kterém oboru rozjet byznys, pokračujte zde.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!