Linkbuilder: Proč je tak žádaný a co vlastně dělá?

9. září 2012

Hledáte práci na internetu, ale přijde vám nemožné sehnat něco dobře placeného za přiměřené množství práce? V tom případě vyzkoušejte linkbuilding, jednu z největších šancí současnosti.

Kdo je linkbuilder?

Linkbuilder se stará například o affiliate projekt. Jeho cílem je poskytnout dostatek zpětných odkazů, přilákat na web nové návštěvníky a vydělat více peněz. Linkbuildera potřebují každé internetové stránky (ať ve větší či menší míře).

Počet a kvalita linkbuilderů

Množství linkbuilderů je možná dostatečné, ovšem jejich kvalita již nikoliv. Hledáte-li člověka, který za vás udělá registraci do katalogů a napíše několik PR článků na free PR weby, zřejmě naleznete svého člověka. Pokud ale chcete opravdu kvalitní linkbuilding s nevšedními praktikami, narazíte. Na webech typu webtrh, webdeal s největší pravděpodobností nikoho nenaleznete.

Informace o kvalitním linkbuildingu

Najít si dostatek zdrojů o kvalitním a nevšedním linkbuildingu je snadné. Většina informací byla v angličtině, ale v současné době vycházejí i překlady, například ve formě ebook. Pokud se chcete sebevzdělávat, je pro vás linkbuilding tím pravým řemeslem, navíc je v tomto oboru velký potenciál.

Jak dělat kvalitní linkbuilding

Na závěr pro vás máme několik rad, jak udělat kvalitní linkbuilding.

Registrace do katalogů a PR články jsou základem. Samozřejmostí by mělo být přidání odkazu na firmy.cz. Ovšem tím by to pro vás rozhodně nemělo skončit. Dále se můžete pustit na fóra. Vkládejte komentáře se zpětnými odkazy, registrujte se a v profilu vždy vyplňte daný odkaz.

Zapomínat byste neměli ani na mailovou komunikaci. Nabídněte výměnu odkazů, většímu webu zkuste navrhnout zařazení mezi spokojené zákazníky, mezi referenty.

Možností je téměř nespočet, majitelé e-shopů by neměli podceňovat aukro atd. Chcete-li si vydělat na internetu, dělejte kvalitní linkbuilding.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 5x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Filip Podstavec

pondělí, 3. březen 2014
18:59

Dobrý den,
bohužel nemohu souhlasit s obsahem článku. Linkbuilding je v něm popisován jako robotický proces bez jakékoli kreativy a lidi směřuje spíše než k linkbuildingu, tak ke spamu. Registrace do katalogů může být plus, al eurčitě ne do stovek katalogů, nýbrž těch, které dávají v daném oboru a dané velikosti firmy smysl. Stejně tak nechápu formulaci "pusťte se na fóra"...

Případně pro zájemce k téma jsem se na: http://www.podstavec.cz/co-je-linkbuilding-a-kdo-je-linkbuilder/
Pokusil sepsat, jaká vlastně úloha linkbuildera je a jak by měl pracovat.

Děkuji,
Filip Podstavec


posted by: Filip Podstavec (filip(a)podstavec.cz) [Odpovědět]