Našli jste díru na trhu: Co vám může překazit plány II.

31. leden 2013

Jak již jistě víte, skvělý podnikatelský plán není vším. Existuje mnoho faktorů, které mohou výdělečný business dostat na hranici krachu. Počítejte i s nepředvídatelným a do svého plánu zahrňte i následující scénáře.

V prvním části seriálu Co vám může překazit plány jsme vás informovali o základních problémech, které většina podnikatelů nečeká. I nyní se podíváme na faktory, které položí mnoho podnikatelů.

Náklady na dopravu u eshopu

Zejména u velkých a těžkých předmětů jsou náklady na dopravu velkým problémem. To platí i pro objemné a křehké věci. Může se jednat o bílou techniku, domácí spotřebiče, akvária, 15kg, 20kg pytle (stavební materiály, krmení pro zvířata…). U všech těchto předmětů a mnohých dalších je jeden společný problém, doprava.

Cena dopravy sahá do stovek korun, nehledě na zákazníky požadující dobírku. Bez problémů se dostanete až na 500 korun či dokonce více. Deset falešných dobírek pro vás znamená ztrátu 5 000 korun + náklady na dopravu k doručovací službě, balné, práce.

I když máte bezkonkurenčně nejlepší ceny, ale požadujete plné dopravné, cena 400 nebo dokonce 500 korun za dopravu nevypadá nejlépe a zákazník může zvolit konkurenci. Je tedy vhodné ceny dopravy zahrnout do ceny zboží (aspoň částečně).

Skladové zásoby a finance

Mnoho dodavatelů požadujete určité množství odběru. V některých případech vám dodavatel jeden pytel prostě nepošle, aspoň ne za výhodnou cenu. Nechcete-li prodělat, musíte udělat objednávku například za 5 nebo i za 20 či více tisíc. Následně se nejenom množí zásoby, ale i rapidně ubývá kapitál.

Časová náročnost – administrativa

Neustálé hlídaní skladových zásob, nové objednávky, dotazy atd. V některých případech je to na jednoho člověka moc. Dostáváte se tedy do problémů, zda přijmout zaměstnance (viz. první díl).

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!