Našli jste díru na trhu: Co vám může překazit plány

29. leden 2013

Najít díru na trhu není zdaleka tím nejtěžším úkolem úspěšného podnikatele. Dokonce můžeme říci, že volných, konkurence schopných míst je tolik, že je ani poměrně velká skupina lidí nedokáže obsadit a to hned z několika důvodů.

Finance

Peníze jsou v mnoha případech tím největším problémem. Začít business s obrovskou půjčkou není nic příjemného a mnoho budoucích podnikatelů to odradí. Najít příležitost, která nevyžaduje téměř žádné investice je téměř nemožné. Jakýkoliv business, který se s celkovými prvotními náklady dostane do 200 000 korun je „levný.“ Bohužel moc jich není.

Odvaha, sebevědomí

Investovat několik let šetřené peníze a bez jasného výsledku. To je další velký strašák podnikatelů. Ovšem bez toho to prostě nejde. Uklidnit vás může pouze váš podnikatelský plán a případně několikrát zkontrolovaná situace na trhu, přehled konkurence, porovnání cen atd.

Pokud vám to na papíře skvěle vychází, hledejte problémy, pokud i po odečtení nejistého výdělku budete v plusu a váš business vypadá jako dobrá příležitost, není co řešit. Na peníze buďte opatrní, ale ne příliš.

Zaměstnanci

Nejsnazší to mají podnikatelé bez zaměstnanců. Ovšem opět na mnoha místech to v jednom nejde. Řešením mohou být brigádníci, někdy OSVČ. Pokud si vystačíte téměř sami a potřebujete s něčím vypomoci, vyplatí se vám i více externalistů. V případě, že narazíte na špatného zaměstnance, může to váš podnikatelský plán ohrozit.

Volný čas

Počítejte s tím, že první rok podnikání je velmi náročný a dovolená je ve většině případů snem a to i v případě, že máte dostatek peněz. Začít podnikat od nuly není snadné a týdenní, či čtrnáctidenní výpadek by vás mohl posunout na začátek. Některé zákazníky a to především pokud dodáváte zboží, musíte uspokojit a dokud se váš business dostatečně nerozšíří, musíte vše zvládnout sami.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!