Obchody s weby: Podnikání s weby je čím dál těžší

28. únor 2013

Weby nabízejí zajímavé investiční příležitosti. Jedná se o trh, který se neustále vyvíjí a má v sobě velký potenciál. Rok 2013 přinese do tohoto businessu velkou změnu. Máme se na co těšit?

Bohužel obecně musíme konstatovat, že nakupování webů již není tím, čím bývalo. Před pěti lety se touto aktivitou zabývalo jen několik nadšenců a v ČR byly ohromné příležitosti k investicím. Dnes se situace radikálně mění, ale některé příležitosti zůstávají.

Nabídka webů

Současná nabídka webů je více než žalostná. Velký počet inzerátů navíc nevypadá důvěryhodně. Vybrat ten správný web není vůbec jednoduché a i lidé s několikaletou praxí mají problémy. Buď nenakupují nebo se odhodlávají k webům, nad nimiž by ještě před rokem ohrnovali nos.

Prodej webů online

Současná situace je dobře vidět na oblíbených webech typu webtrh, flippa a dalších. Nabídek je celkově méně, případně jejich kvalita výrazně pokulhává. V některých případech se navíc šplhá cena až na 30-ti násobek měsíčního výdělku.

Kvalitní weby

Najít opravdu kvalitní web je velmi náročné. Hlavní příčinou jsou podvodníci. Investoři již téměř počítají s tím, že čísla uvedené o webu nejsou zcela pravdivá a že je vše potřeba brát s rezervou. Poctivý web, který by měl dobrá čísla a uvedl by je na tomto trendu tratí. Z tohoto důvodu se kvalitní weby v současné době příliš neprodávají.

Současné investiční příležitosti

I přes nepříznivou situaci lze i v současné době na internetu, respektive na webech vydělávat. Úspěšnou cestou by mohla být vlastní tvorba. Nekupovat weby, ale od začátku je tvořit. Začít s eshopem, případně webem a již od začátku vše udělat dle vašich představ. To je v současné době nejjistější cesta k úspěchu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!