Offshore společnosti: podnikání v příznivém daňovém režimu

18. únor 2013

Jednou z možností, kterou využívá stále větší procento podnikatelů, je založení offshore společnosti. Tento výraz je mnohdy neprávem považován za něco nekalého. Je pravdou, že mnohé kriminální živly zneužívají možnost založení offshore společností k tomu, aby se vyhnuly svým daňovým povinnostem a zvýšily tak své zisky. Offshore společnosti jsou ale zcela legální možností, založit si je může kdokoliv za zákonem stanovených podmínek.

Výhody společnosti v offshore zemi

Minimální či nulové daně

V čem tkví kouzlo offshore společnosti? Jde o společnost, která je zakládána v zemi, kde jsou nulové či jen zcela minimální daně. Obvykle tyto země nevyžadují ani daňová přiznání, audity či jiné nástroje, které slouží k lepší kontrole společností ze strany státu. Zcela zavedeným je v tomto případě pojem daňové ráje. Některé země dávají přednost paušální dani, kterou platí každá společnost a pohybuje se pouze v řádech stovek dolarů ročně. Jinde se platí klasická daň, která je však v porovnání s běžným zdaněním velmi malá a vyrovná se tak zmíněné paušální dani.
Hlavní výhody offshore společnosti spočívají kromě minimálních daňových sazeb a paušálů také ve větší ochraně majetku, v utajení informací o společnosti ( jejích akcionářích, jednatelích apod.).

Menší byrokracie, nižší náklady na chod firmy

Offshore společnosti tím pádem mají logicky nižší náklady na provoz, což jim připívá ke zvyšování výnosů z podnikatelské činnosti. Obvykle země, které umožňují provozování offshore společností, nemají tak složitou správu, minimální byrokracie tak přispívá k pohodlnějšímu a jednoduššímu podnikání. Vždy je však samozřejmě vhodné zajistit vedení účetnictví a další obvyklé procesy, které jsou při provozování podnikatelské činnosti běžné. Společnost, která nemá za cíl podnikat nezákonně, nemůže mít logicky s vedením účetnictví problém.
Samotné založení offshore společnosti je velmi jednoduché, závisí na podmínkách daného státu. Ve spolupráci s registračním agentem dojde k vyřízení během několika týdnů.
Pakliže nechcete svoji společnost přesouvat či zakládat v offshore zemích, pak vězte, že ani podmínky u nás nejsou zdaleka tak špatné, jak se často tvrdí. Mnohé akciové společnosti zde prosperují, přestože platí daně a řádně vedou veškeré účetnictví. Je to vidět i na dividendách, které vyplácejí svým akcionářům. Odvody z dividend jsou přitom mnohdy výrazné.

Komerční sdělení

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!