Operativní leasing se nejvíce vyplácí velkým firmám, pomáhá ale i drobným podnikatelům

19. duben 2017

Ti z vás, kteří v minulosti podnikali, případně mají dodnes vlastní firmu, dobře vědí, jak je problematické získat výhodný úvěr na firemní auta. A když už vám někdo poskytne leasing, obvykle po jeho splacení zjistíte, že je auto už příliš zastaralé a bude nutné jej nahradit. Právě z tohoto důvodu se vyplatí přejít spíše na operativní leasing.

Operativním leasingem se rozumí stav, kdy vozidlo zůstává po celou dobu v majetku společnosti, jež vám ho pronajme. Ani po skončení smlouvy a zaplacení poslední sjednané splátky se tedy nestává vaším majetkem. Vy však máte možnost rovnou uzavřít novou smlouvu, což je výhodné, protože dostanete nový vůz. Nejezdíte tak v žádném šrotu.

Velké společnosti využívají službu nejvíce

Obecně platí, že s operativním leasingem mají nejlepší zkušenosti velké společnosti. Ty totiž potřebují větší množství vozů, k jejichž nákupu by bylo zapotřebí milionů korun. Díky operativnímu leasingu je i rozsáhlý vozový park stojí měsíčně celkem malé množství peněz. Přitom mají jistotu, že jimi používaná auta jsou spolehlivá, moderní a dostatečně reprezentativní.

Výhody pronájmu pro malé firmy a živnostníky

S operativním leasingem však mohou být spokojeni i menší firmy a živnostníci. Stačí si jen zvolit vhodnou společnost, která jim ho poskytne. Dále je potřeba zvážit, jak luxusní auto nutně musíte mít, případně kolik vozidel vaše firma ve skutečnosti bude používat.

Pronájem jednoho automobilu vychází na jednotky tisíc korun měsíčně. V případě, že máte malou firmu, nemusíte mít k zajištění vozového parku žádný velký kapitál. Peníze jistě lépe využijete k dalšímu rozvoji společnosti.

Platíte jen za benzín a naftu

Výhodou operativního leasingu je kromě možnosti neustálé obnovy vozového parku i fakt, že provoz automobilů už vás kromě pravidelných měsíčních splátek prakticky nic nestojí. Platíte jen za pohonné hmoty. V ceně leasingu jsou totiž zpravidla i havarijní pojištění a povinné ručení, servis, případně i dálniční známky a další poplatky.

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!