Perspektivní obory pro podnikání: Víme, který si vybrat

16. červenec 2012

Ekonomická situace výrazně zahýbala trhem. Obory, kterým se dařilo, jsou nyní na dně. Poradíme vám, v čem se vyplatí podnikat a od čeho se držet dále. Zároveň nastíníme očekávaný vývoj.

Technologie

Nové technologie se řadí mezi jedny z mála, kde perspektiva neklesá, spíše naopak. Elektrotechnika, nanotechnologie, robotika, energetika, kybernetika, věda, výzkum, obnovitelné zdroje a další profese jsou žádané kvůli své budoucnosti. Ovšem pokud se bude ekonomická situace i nadále zhoršovat, na mnoho projektů již nezbydou peníze. Výše zmíněné obory mají budoucnost, v současné době jsou na tom dobře, ale i přesto je jejich krátkodobá situace ohrožená (případným zhoršením ekonomiky).

Kterým oborům se vyhnout

Špatná ekonomika již položila mnoho podnikatelů. Rozjet byznys například v dopravě, stavebnictví nebo například ve zpracovatelským průmyslu je velmi obtížné ne-li nemožné. Ovšem je jasné, že po skončení krize tyto obory zažijí silnou expanzi. Pokud se o ně zajímáte, vstupte do trhu ve správný čas (zřejmě si ještě nějaký rok, minimálně několik měsíců počkáte).

V čem se vyplatí podnikat?

Naopak byznys byste měli rozjet v oboru, který má stálé zákazníky za každé ekonomické situace. Určitě se tedy jedná o zemědělství a potravinářství. Ovšem vždy je nutná i dostatečná bezpečnost, policie, záchranná služba a hasiči. Například kontrolu a servis ručních a pojízdných hasících přístrojů budete moci vykonávat vždy.

Současnou alternativou s dobrým výhledem do budoucna může být podnikání zaměřené na seniory. Populace stárne a se stářím kvalita života klesá, ovšem musí to tak být? Nedalo by se na tom zapracovat? Určitě byste našli vhodný podnikatelský záměr, jenž by uspokojil seniory i vaši peněženku.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!