Počítač pro podnikatele: Víte jak nároční uživatelé jste?

9. červen 2012

Najít vhodný počítač pro podnikání rozhodně není jednoduché. Zorientovat se v aktuální nabídce je téměř nemožné. Poradíme vám, jaký typ počítače se k vám hodí.

Nenároční uživatele

Mnoho podnikatelů využívá počítač jen na kontrolu e-mailů a vytváření faktur. V takovém případě zřejmě nebudete vyžadovat vysoký výkon procesoru ani grafiky. Vaše potřeby uspokojí téměř jakýkoliv počítač, doporučit vám můžeme notebook kolem 10 000 korun, případně i levnější. Pokud využíváte počítač na cestách, ale pouze k výše zmíněnému, zvažte i notebooky s úhlopříčkou 11 palců, obvykle mají skvělou výdrž baterie a dostatečný výkon.

Běžní uživatele

Většina podnikatelů pracuje se speciálními programy, které si vyžádají patřičný výkon. Dvoujádrový procesor, operační paměť nejméně 2 GB a frekvence procesoru aspoň 2 GHz. Dále se samozřejmě můžete soustředit na grafický výkon a ostatní. Výše zmíněné parametry jsou opravdu základem, pod ně rozhodně ne.

Nároční uživatelé

Nároční uživatelé by neměli myslet pouze na výkon, ale například i na mobilitu. V současné době jsou velmi populární ultrabooky. Nízká váha, nadprůměrný výkon, velká výdrž baterie, přesně to, co podnikatelé chtějí. Žádané jsou i notebooky a ultrabooky chráněné proti vniknutí prachu, případně kapaliny skrz klávesnici. Tyto počítače obvykle stojí více než 20 000 korun.

Jaký operační systém?

Méně nároční uživatelé mají jasno – Windows. Někteří podnikatelé, kteří chtějí ušetřit na licenci a jde jim pouze o maily a kancelářský balíček mohou zvolit Linux. Čím dál populárnější je i Mac OSX – Apple, jeho vlastnosti ocení především nároční uživatelé. Navíc v případě potřeby můžete na Apple (Mac OSX) spustit i operační systém Windows a to současně s Mac OSX. Ovšem za kvalitu si zaplatíte.

V případě konkrétních dotazů nás neváhejte kontaktovat, poradíme vám.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!