Podnikání v dopravě: dopravní licence

16. únor 2013

Pakliže si hodláte založit společnost, jejíž činností bude mezinárodní nebo vnitrostátní přeprava, je nutné splnit několik zákonných podmínek. Jednou z nich je také udělení dopravní licence.

Dopravní licence je pro podnikání v dopravě nezbytná

Dopravní licence opravňuje firmy k tomu, aby mohly provozovat vnitrostátní nebo mezinárodní dopravu s vozidly nad 3,5 tuny. Typicky se jedná o firmy, které se zabývají spediční činností. Udělení dopravní licence není nijak náročnou záležitostí, i přesto je vhodné si k jejímu zařízení přizvat odborníky, kteří se v dané problematice orientují a jsou schopny vám jako podnikatelům s touto licencí pomoci, aby její získání bylo rychlé a bezproblémové. Externí firma, která vám zajistí udělení dopravní licence, se na základě plné moci postará o vyřízení všechny nezbytných dokumentů a dalších formalit, které jsou s touto záležitostí spojeny. Teprve na základě udělené licence budete moci skutečně začít provozovat mezinárodní či vnitrostátní dopravu.

Založení společnosti k provozování mezinárodní a vnitrostátní dopravy

Udělení dopravní licence samozřejmě není jediným krokem, který musíte splnit, pakliže hodláte podnikat v oboru vnitrostátní a mezinárodní dopravy. Důležité je především založení společnosti. I s tímto úkonem jsou spojeny určité zákonné formality. Založení společnosti urychlíte tím, že vám celý proces založení s.r.o. či a.s. udělá externí firma. Jako vhodná společnost pro tuto činnost se jeví kupříkladu firma fontionnel.sk, která nabízí zakládání společností za velmi výhodných podmínek.
Pakliže již máte veškerá oprávnění k provozování mezinárodní nebo vnitrostátní dopravy, můžete začít podnikat. Je však zapotřebí mít k dispozici také spolehlivá vozidla, kterými dopravu budete zajišťovat.

Nezapomeňte kontrolovat technický stav vašich vozidel

Na kvalitě vozového parku velmi záleží, proto je vhodné pravidelně kontrolovat technický stav kamionů, dodávek a dalších motorových vozidel, které vaše firma využívá. Při kontrole je třeba se zaměřit především na pneumatiky. Právě nekvalitní pneumatiky totiž mohou způsobit horší jízdní vlastnosti vašich vozidel.

Komerční sdělení

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!