Podnikatele opouští krize: Počet bankrotů podnikatelů se snižuje

5. červenec 2013

České firmy dokázali již tři měsíce po sobě snižovat celkové číslo bankrotů. To je rozhodně dobrá zpráva pro české podnikání, kterému se po dlouhé době začíná opět dařit. Je ten nejvyšší čas rozjet nebo znovu obnovit vaši podnikatelskou činnost.

Firmy z krize

Situace u českých firem je den ode dne lepší. Mírnou výjimku tvoří pohostinství, kterému se stále příliš nedaří, ovšem při dnešním trendu by to mělo být již jen otázkou času. Za červen 2013 vyhlásilo bankrot celkem 109 firem.

Pozitivní jsou i podané návrhy na bankrot, kterých také výrazně ubylo. Je zde i šance, že by počet bankrotů nemusel překročit číslo z minulého roku. Avšak horší první měsíce tohoto roku mohou celkový výsledek zkazit. Dle analytiků je očekáván nejhůře nárůst bankrotů o 1 procento.

Živnostníci

I živnostníci se mohou radovat, celkový počet bankrotů se snižuje i u nich. Ovšem jsou na tom výrazně hůře než firmy. Drobní živnostníci spíše stagnují na současné úrovni. Je jen otázkou času, než je firmy vyzdvihnou. I zde je vše na dobré cestě.

Rodiny – osobní bankroty

Nutné je zmínit i osobní bankroty, které se v poslední době rozšířily. Pro letošní rok se očekává nárůst osobních bankrotů o 17 procent oproti roku 2012. Zda je číslo pozitivní či negativní záleží na úhlu pohledu, protože v roce 2012 vzrostl počet osobních bankrotů meziročně o 46 procent a předminulý rok dokonce o 85 procent.

U rodin je nejdůležitější umět se uskromnit a neriskovat zbytečnými půjčkami, koupí nového vozu... Firmy i drobní živnostníci by se zase měli snažit diverzifikovat, tedy rozdělovat riziko na více subjektů. V praxi to znamená více dodavatelů i zákazníků.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!