Proč a jak pořádat firemní akce?

29. listopad 2012

Firemní akce, společenské setkání či event na jakékoliv téma jsou důležité nástroje pro udržování a budování vztahu se stávajícími i potencionálními partnery. Věřte, že dobře zorganizovaná firemní akce dokáže v tomhle ohledu téměř zázraky.

Co vám pořádání eventů může přinést?

Zejména pomůžete svým stávajícím zaměstnancům blíže se poznat a to i z jiného úhlu pohledu, než z toho pracovního. To se bezesporu pozitivně projeví na atmosféře ve firmě. Firemní konference či večírek vám však významně pomůže také při navazování nových partnerství. Potencionálním klientům ukážete, že nejste jen konzervativní morousové, ale že se s vámi dá dělat obchod příjemně a zábavně.

Promyslet vše do detailu za vás může agentura

Aby takovýhle event dosáhl kýženého výsledku, musí být akce dopředu řádně naplánovaná. Při přípravě je třeba myslet na desítky věcí, které se v první chvíli mohou zdát nepodstatné, ale při jejich podcenění se může dostavit negativní dojem z celé akce.

Nemáte-li s pořádáním eventů zkušenosti nebo nejste-li organizační typ, jistě se vám v tomto případě vyplatí využít služeb některé z mnoha agentur, které vše vymyslí za vás.

Nezapomeňte také na to, že akci je třeba plánovat s dostatečným časovým předstihem. Agentury mají výhodu v tom, že mají přesnou databázi lokalit a programů. Dokážou vám tak jakoukoliv firemní akci zajistit na klíč a bez starostí.

Na jaké věci se vyplatí nezapomenout?

Prostor je pronajatý, jídlo zajištěné, o program se postaral kolega a pozvánky rozeslala sekretářka. Myslíte si, že máte vše pod kontrolou, ale mysleli jste na takové drobnosti, jako kde vaši kolegové a pozvaní hosté zaparkují nebo kdo je u vstupu uvítá a pokud se akce protáhne, bude možné v blízkosti konání někde přenocovat? Přesně tohle jsou výše zmíněné detaily, které dotvářejí celkový dojem z pořádané akce.

Kolik peněz si vezme agentura pořádající eventy?

Solidní agentura pořádající eventy si za kompletní organizaci a přípravu naúčtuje něco okolo 20 % z celkové částky, kterou byste hradili tak či tak. V ceně, kterou si pořádající agentura účtuje, by kromě realizace eventu měla být zahrnuta také částka za řízení během celého jeho konání, což vám umožní věnovat se důležitějším věcem a navazování kontaktů s potencionálními partnery.

Spočítejte si celkové náklady na pořádání akce s agenturou a na druhé straně zvažte, kolik času a úsilí byste museli věnovat do pořádání eventu na vlastní pěst. U menší akce se vám většinou vyplatí zorganizovat si akci sami, u větších to zase bývá naopak.

Autor: Jan Onesork - Vytvořeno ve spolupráci s Veletrhy Brno (pořádání eventů a pronájem konferenčních prostor v Brně).

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček/ Hodnoceno: 6x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lenka

středa, 15. duben 2015
11:26

Dobrý den, já jsem asistenkta ve firmě zabívající se tiskovým zařízením pro firmy a obce a školy. Slovem asistenka je v mém případě na místě spíše říci, že jsem pravá ruka jednatele firmy. Již několik let děláme akce pro naše stálé i nové zakázníky v hotelu international v Brně a musím říct, že to má skutečně vždy velice pozitivní dopad na prodej. Navíc vždy po úspěšné akci dostanu odměny za organizaci. Také firemní večírky porádáne v internationalu a všichni ze zaměstnanců si vždy chválí hlevně jídlo a servis! No a tak mně, což opravdu potěší...


posted by: Lenka (poprsalka(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Grkh.cz

pondělí, 29. červenec 2013
12:01

Myslím, že další důležitý bod je i to, kde firemní akce pořádat. Mělo by to být na místě, kde je možné i další vyžití - kongresové resp. školící prostory, restaurace, volnočasové aktivity atd. To vše nabízí např. areál v Dříteči viz. www.grkh.cz


posted by: Grkh.cz (registrace(a)gckh.cz) [Odpovědět]

Míša

neděle, 27. říjen 2013
20:08

Musím říct, že mě hodně mrzí, že jste článek nevydali před dvěma lety, kdy jsem poprvé dostala za úkol uspořádat firemní večírek. Stálo mě to tenkrát neskutečné množství nervů, několik probdělých nocí a pár kilo dolů (na což si samozřejmě nestěžuju :D). Měla jsem problém hlavně vymyslet místo, aby to nikdo neměl moc daleko, příp. aby bylo možné ubytování a aby tam bylo různé vyžití. Psala jsem po všech možných fórech o radu, kde všude třeba lidi byli a tak, nakonec jsem zvolila Kaskádu v Jinačovicích, kde jsem zjistila, že se pořádá hodně takových akcí. Měla jsem z toho sice pořádné nervy, protože se vždycky najde někdo, komu se něco nelíbí, nakonec ale večírek dopadl skvěle a loni jsme tam jeli znovu. Letos se vánoční večírek bude konat s největší pravděpodobností opět tam, protože jeho organizace je zase na mě :D


posted by: Míša (michalavolna(a)email.cz) [Odpovědět]