Tablet k podnikání: Android nebo iOS

12. červen 2012

Pokud chcete jít s dobou, tak vám tablet při podnikání nesmí chybět. Dlouhá výdrž baterie, skvělý displej a téměř neomezené využití. Mezi podnikateli je tablet standardem.

Využití tabletu je opravdu široké. Použít ho můžete například k prezentaci produktů, případně k internetovému vyhledávání informací. Lehké zařízení s úhlopříčkou standardně 10 palců (k dispozici jsou 7 i 13 palcové tablety) s výdrží až kolem 10 hodin se k podnikání přímo hodí (vydrží celý pracovní den bez nabití).

Operační systémy tabletů

V současné době trhu dominují dva operační systémy. Jedná se o iOS (Apple iPad) a Android. iOS je operačním systémem přímo vytvořený pro zařízení Apple. Software tedy spolupracuje s hardwarem. Navíc na iOS je více než 620 tisíc aplikací. Co tablet s iOS neumí, to do něj nainstalujete. Velkou nevýhodou je nepodpora flash (html 5 je bez problémů). Videa na youtube jsou bez problémů.

Druhým operačním systémem je Android. Ten v současné době nabízí více než 510 tisíc aplikací. Jeho velkou výhodou je cena. Tablety s Androidem jsou tedy často mnohem levnější. Nevýhodou je špatná stabilita systému, Android je „masově“ využíván v mnoha zařízeních, pro která primárně není určen.

Jaký tablet se hodí k podnikání?

Pokud vyžadujete spolehlivost a nevadí vám si připlatit, jednoznačně zvolte Apple iPad. Nejste-li příznivcem této značky můžete se obrátit například na Samsung Galaxy Tab 10.1, který sice má Android, ale je velmi kvalitní. Ovšem cena je téměř stejná, zaplatíte 10 000 korun a více.

Hledáte-li tablet, o který se nebudete muset bát ani na cestách, poohlédněte se po levnějších zařízeních s Androidem (například Ainol, Zenithink). Za tyto tablety zaplatíte méně než 5 000 korun. Vše tedy záleží na vašich prioritách. V případě konkrétních požadavků nás neváhejte kontaktovat.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!