Účetnictví firem na Slovensku a v ČR

17. únor 2013

Podmínky pro podnikání se v různých zemích Evropské unie dosti odlišují. Každá země má specifická kritéria pro vedení účetnictví firem. V tuzemsku se dříve používalo jednoduché a podvojné účetnictví.

Srovnání účetnictví v ČR a na Slovensku

Již několik let se však uplatňují nové principy. Živnostníci a drobní podnikatelé vedou daňovou evidenci ( ta je obdobou dřívějšího jednoduchého účetnictví), firmy s větším obratem jsou pak povinny vést účetnictví ( dříve podvojné účetnictví). Pro porovnání lze uvést, jak je tomu na Slovensku, kde podnikají mnozí čeští podnikatelé. V tamním prostředí je to podobné jako u nás před několika lety, firmy musejí vést buď podvojné účetnictví nebo jednoduché účetnictví, které je určeno zejména pro živnostníky. Právní úprava vedení účetnictví nemusí být pro každého srozumitelná, i proto se mnozí podnikatelé v tuzemsku i na Slovensku obracejí na specializované firmy, které jim jejich účetnictví spravují. Jednou z takovýchto firem je na Slovensku společnost CLAIM MANAGEMENT, s.r.o., která své služby nabízí prostřednictvím internetového portálu uctovnictvobga.sk.

Uctovnictvobga.sk- pomoc s vedením účetnictví v SR

Jak si sami můžete na webových stránkách uctovnictvobga.sk zjistit, uvedená společnost asistuje firmám na Slovensku ve všech oblastech, které mají co do činění s účetnictvím. Zajišťuje nejen vedení jednoduchého a podvojného účetnictví, ale také vytváří potřebná daňová přiznání, vede správu mezd a v neposlední řadě poskytuje také daňové a podnikatelské poradenství. V rámci spolupráce s touto firmou se můžete nechat zastupovat při daňových kontrolách nebo při jakýchkoliv kontaktech se státní správou a jejími úřady. Na zmíněných webových stránkách uctovnictvobga.sk naleznete také přehled o tom, jaký je u firmy za účetnictví ceník.
Pakliže se přeci jen rozhodnete pro vedení účetnictví u nás či na Slovensku vlastními silami, rozhodně budete potřebovat výkonné počítače, ideálně s lcd monitory a samozřejmě i kvalitní účetní software. Ten lze dnes pořídit u mnoha firem. Vedení účetnictví online vám usnadní práci a získáte tím také větší přehled.

Komerční sdělení

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Zuzana

pondělí, 25. květen 2020
16:38

Pomoc so založením sro môžete nájsť aj tu www.zalozeniesrocky.sk


posted by: Zuzana (zuzicka060(a)azet.sk) [Odpovědět]