Ultrabook a kvalita: Počítačům pro podnikatele klesá prodejnost

16. duben 2013

Ultrabooky byly hitem roku 2012. Tenké, lehké a výkonné notebooky označované jako ultrabooky se skvěle hodí pro podnikatele, manažery a další. Proč zákazníci jedinečnost ultrabooku neocení?

Výhody ultrabooku

Hlavní výhodou ultrabooku je nízká hmotnost. Klasický notebook se znatelně pronese a úspora jednoho i více kila je znát. Například macbook air (od Apple, na trhu již před boomem ultrabooků) se s vahou pohybuje kolem jednoho kilogramu, navíc na jedno nabití vydrží 6 hodin. Velmi podobně je na tom i konkurence.

Ultrabooky se většinou chlubí nejenom rozměry a hmotností, ale i velmi atraktivním designem. Zároveň jsou tišší a to především kvůli SSD disku, který se v ultrabooku často využívá. SSD disk je i znatelně rychlejší. Ultrabook může být svižnější kvůli SSD disku a to i v porovnání s výkonnějším notebookem se SATA diskem (klasický disk, který se točí).

Nevýhody ultrabooku

Hlavní nevýhodou je cena. Za tento komfort si výrobci nechají zaplatit a podnikatelé si často rozmyslí, zda nezvolí levnější, těžší a stejně výkonný notebook.

Problematické může být i připojení k dalším zařízení, případně CD-ROM. Ultrabook je natolik úzký, že mechanika i některé porty museli zmizet. Ultrabooky často disponují menší úhlopříčkou displeje, což každému také nevyhovuje.

Konkurence

Velkou konkurenci zaznamenávají ultrabooky v tabletech. Kombinace notebooku a tabletu je čím dál častější a to i přes skutečnost, že tablet zcela nedokáže nahradit notebook/ultrabook. Ovšem na cesty je ideálním řešením.

Kvalitu ultrabooků netřeba shazovat. Ultrabooky jsou zajímavým řešením, ale především vysoká cena a konkurence jim brání ve vyšší popularitě. Pro vytížené jedince na cestách je ultrabook dobrým společníkem.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!