Vánoce a OSVČ: Zasloužený odpočinek?

9. prosinec 2012

Do Vánoc zbývají dva pracovní týdny a mnozí z vás již přemýšlejí nad zaslouženým odpočinkem. Ovšem jak je to u OSVČ. Skutečně jsou Vánoce obdobím odpočinku?

OSVČ ve většině případů pracují mnohem více než průměrní zaměstnanci. Bohužel jinak tomu není ani o Vánocích. Více než polovina podnikatelů pracuje i 24.12 (samozřejmě pokud je tento den pracovní) a ctí pouze svátky – 25. a 26.12. Ostatní dny jsou pracovní a většinou i velmi vytížené.

Ovšem opět záleží na každém případu. Mnoho OSVČVánoce jako jediný odpočinek v roce. Především první rok(y) jsou velmi obtížné a je nutné pracovat téměř celý rok a to včetně víkendů. Vánoce jsou tedy opravdu zaslouženým odpočinkem a týden výpadku, navíc o svátcích by neměl mít velký dopad.

OSVČ vs. Zaměstnanec

Začít jako OSVČ není jednoduché. Zaměstnanci firem to mají v mnoha případech jednodušší. Pokud se chcete postavit na vlastní nohy a začít jako podnikatel, počítejte s minimem volna a to i o Vánocích. Týdny dovolené vám budou připadat jako sen, nepočítejte ani s volnými víkendy. S podnikáním jsou spojené i náklady, které v začátcích budete možná komplikovaně hradit. O nekončící byrokracii nemluvě. Ovšem pokud se vám to povede, sklidíte úspěch.

OSVČ: Více volného čas

Volný čas pro OSVČ téměř neexistuje. Ovšem každý ho potřebuje a aspoň týden si najít musíte. Většinou stačí lepší orientace času, případně využití hluchého místa. Například po roce podnikání již máte určitý přehled, kdy je zakázek méně a kdy naopak více. Zaměřte se na tyto období a udělejte si aspoň týden volna. Pokud nemáte zakázky, nekousejte nehty a netrhejte vlasy, udělejte si vytoužený odpočinek, využijte volnosti podnikatele. Využijte mrtvé sezóny.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!