Víme, jak má vypadat ideální pracovní stůl. Máte ho?

29. leden 2015

Ideální pracovní stůl se podle popisu Výzkumného ústavu bezpečnosti práce zdá být velkou vědou. Naštěstí existují znalí výrobci, kteří na náš trh dodávají ergonomické kancelářské stoly vyhovující všem požadavkům.

Nejdůležitější je u pracovního stolu jeho výška. Dá se zhruba odhadnout podle horní hrany monitoru počítače, která by měla být v úrovni očí. Stůl má být také dostatečně velký (doporučuje se šířka 1,6 m) a hluboký (nejméně 0,8 m), protože monitor má být vzdálen od očí 0,5 až 1 m. Zvažte, co všechno se na stůl musí vejít: monitor a klávesnice počítače, podložka s myší, telefon, dokumenty, pracovní pomůcky, pití a drobné občerstvení.

Takový „dispečerský“ stůl musí zajišťovat volnost pohybu při práci vsedě i vestoje. Také má mít zaoblené hrany i rohy. Pozornost je věnována i dalším detailům, například podpůrným prvkům pod pracovní deskou, které nesmí ohrožovat nohy uživatele. Pro ty má být zároveň pod stolem dostatek místa. Další bezpečnostní doporučení se týkají přídavných držáků a opěrek, například otočného ramene pro monitor.

Prohlížíte si nyní svůj pracovní stůl a přemýšlíte, zda má všechny náležitosti?

Ať už jste pouhý uživatel, nebo majitel firmy, který chce pro své zaměstnance vyhovující vybavení, máme pro vás tipy. Inspirovat se můžete zde, řadou univerzálního dřevěného nábytku Alfa z melaninové dřevotřísky v odstínech divoká hruška, buk a třešeň.

Kvalitu vyobrazených stolů dokládá certifikace podle přísných evropských norem a ergonomických požadavků na tento typ nábytku. Jistě vás potěší i jejich příznivá cena, přibližně od 2,5 tisíc Kč.

Ke stolu židli…

Pamatujte však, že i ten nejlepší pracovní stůl vašemu pohodlí a následně zdraví prospěje jen v tom případě, že k němu budete mít také kvalitní kancelářskou židli nebo křeslo s možností nastavení výšky. Moderní pracovní židle mají navíc ještě další prospěšné funkce, které podporují takzvané dynamické sezení – a s ním i prevenci bolestí zad.

Komerční sdělení

-roz-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!