Víte, jak si vybrat účetní firmu?

23. prosinec 2015

Jako podnikatelé či živnostníci musíte mít neustále v pořádku vše, co se týká účetnictví. Jakékoliv nesrovnalosti vás totiž snadno mohou dostat do potíží s finančním úřadem. Je ale jasné, že ne každý z vás má tolik času, aby se mohl účetnictví firmy věnovat. Případně nemáte tolik finančních prostředků, abyste si mohli dovolit zaměstnat vlastní účetní. V těchto případech se jeví jako nejlepší řešení vybrat si některou z externích společností, které vám jej budou zpracovávat. Při výběru se ale řiďte následujícími kritérii.

Ptejte se na reference

Účetních firem funguje v tuzemsku celá řada. Abyste se „nespálili“ a nesvěřili se do rukou nějaké podvodné či nespolehlivé společnosti, všímejte si toho, jaké zkušenosti s ní mají ostatní. Vyžádejte si před podpisem smlouvy reference, případně si je vyhledejte sami na internetu.

Kvalitní účetní chce vidět doklady

Každá dobrá externí firma vám řekne, že po vás bude chtít vidět veškeré doklady a účty, které se týkají vaší společnosti. Tento fakt je dobrou známkou a napoví vám, že účetnictví vaší firmy bere skutečně zodpovědně a na nic nezapomíná.

Snažte se najít firmu, která vám nabídne poradenství zdarma

Jako drobní živnostníci určitě hledíte na každou korunu. A externí účetní firma přeci jen něco stojí. Proto se snažte najít takovou, která vám nabídne nejlepší podmínky. Mnohé firmy poskytují například finanční poradenství zdarma, případně jiné služby.

Firma se musí umět orientovat v zákonech

Tím, že se svěříte do cizích rukou, musíte mít jistotu, že se daná firma opravdu vyzná. Její zaměstnanci, kteří budou pověřeni spoluprací s vámi, musejí znát veškerou právní problematiku, zejména zákon o účetnictví. Tím, že se umí orientovat v zákonech, může vám i ušetřit peníze na daních, a to třeba díky odpočitatelným položkám.

Nejvíce firem a živnostníků dnes podniká v Praze. Pokud hledáte firmu, která vám zajistí vedení účetnictví v Praze, nabízí se například společnost Triarios. Jde o účetní firmu, která má bohaté zkušenosti v oboru. V jejím kolektivu pracuje 10 odborníků, kteří znalost oboru ovládají na 100%. firma poskytuje také daňové poradenství v Praze i dalších částech ČR, zajišťuje také audity.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Pavel Pokorný

neděle, 15. duben 2018
15:52

Přesně! Firma, která má poradce, právníka a zkušenosti v jednání s úřady, ne nějaká absolventka kurzu účetnictví, tady se šetřit nevyplácí. Já využívám href="https://comeflexoffice.cz/sluzby/virtualni-sidla">tuhle firmu už roky a jsem maximálně spokojený. Šikovný účetní vám ušetří víc, než sám stojí :-)


posted by: Pavel Pokorný (pradlo-agape(a)email.cz) [Odpovědět]

Pavel Pokorný

neděle, 15. duben 2018
15:54

Přesně! Firma, která má poradce, právníka a zkušenosti v jednání s úřady, ne nějaká absolventka kurzu účetnictví, tady se šetřit nevyplácí. Já využívámhttps://comeflexoffice.cz/sluzby/virtualni-sidla už roky a jsem maximálně spokojený. Šikovný účetní vám ušetří víc, než sám stojí :-)


posted by: Pavel Pokorný (pradlo-agape(a)email.cz) [Odpovědět]