Web podnikatele: Povinné údaje II.

21. duben 2013

Již jsme vás informovali o povinných údajích, které musí být na každém webu podnikatele. Ovšem kam takové údaje přesně umístit a co společnosti, jež mají v ČR pouze pobočku?

V minulém díle jsme vám ukázali, jaké jsou povinné údaje na webu podnikatelů a uvedli jsme i příklad pro fyzickou a právnickou osobu. Ovšem tím povinnost zákona nekončí.

Umístění povinných informací

V tomto ohledu je přístup zákona velmi benevolentní. Ovšem to může být dvousečnou zbraní. Uvádí se, že povinné údaje musí návštěvník webu bez problému nalézt. Abyste se nedostali do střetu s úředníky, doporučujeme údaje umístit do kategorie kontakt, o mě, případně do patičky webu. Pokud máte vícejazyčný web, je nutné povinné údaje uvést v každém překladu.

Pobočky v ČR

Zahraniční společnosti s pobočkou v ČR podléhají zákonu v ČR. I ony musí povinné údaje uvádět. Chybět může pouze zápis do evidence ve své zemi a to pouze v případě, kdy ho domovská země zahraniční firmy nepožaduje.

Kontrola a pokuty

Je nutné objektivně zhodnotit, že úředníci ve velkém neprohlížejí internet a nekontrolují každé stránky podnikatelů. Ovšem může se jednat i o konkurenční boj – udání a za absenci povinných údajů vám hrozí nepříjemná pokuta 50 000 korun nebo dokonce zákaz činnosti na jeden rok.

Tyto prohřešky řeší živnostenské úřady a záleží pouze na nich, zda podají ohlášení na policii. Pokud ano, policie zahájí řízení a začne prokazování vlastnictví webu atd. Doporučujeme se těmto nepříjemnostem vyhnout včasným doplněním pár informací, které sice jsou volně přístupné na internetu, ale jejich umístění na webovou prezentaci je nutností. Na odkaz se nespoléhejte a informace vypište.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!