Webové stránky pro podnikatele: Splní svůj účel?

30. duben 2013

Mnoho OSVČ i malých firem se stále potýká s absencí webové prezentace. Mají smysl stránky i pro drobné podnikatele? Jaké jsou výhody a nevýhody webových stránek?

Pokrytí lokálního trhu

OSVČ a malé firmy se většinou zaměřují na lokální trh. Mylně se domnívají, že by pro ně webová stránka nebyla užitečná. Pro lokální pokrytí trhu tak zvolí například leták či inzerci v místních novinách.

Tyto praktiky stále fungují, ale jsou čím dál více vytlačovány internetem. Noví zákazníci o vaší nabídce nemusejí vědět, i když jste z relativně malého města. Na internetu o vás najdou všechny potřebné informace – telefon, otevírací doba, nabízení zboží/služba, případně ceník a další.

Konkurence

Pokud ještě webové stránky nemáte, konkurence vás jednoduše dostihne. Web v dnešní době dělá významnou část nových zákazníků, samozřejmě záleží na vašem oboru.

Prezentace firmy

Na webových stránkách se představíte a poskytnete zákazníkovi informace, které by se jinak nedozvěděl. Prezentujte se a udělejte dojem. Je to nejlepší způsob, jak si získat loajální zákazníky.

Přední místo ve vyhledávačích

Důležité je umisťování webu, respektive reakce na klíčová slova, která zadáte do vyhledávačů (seznam, google...). Pokud se budete umísťovat na předních pozicích, máte vyhráno.

Cena webu

Cenové nabídky se mohou výrazně lišit. Důležité je vědět, že nejlevnější neznamená nejlepší. Vytvořit (i designově hezký) web, naplnit ho články a to bez reakce na klíčová slova, nemá smysl. Vaším cílem by měla být SEO optimalizace. Tuto práci samozřejmě můžete nechat profesionálům.

Cena webové prezentace závisí na vaši představě. Webové stránky ve stylu vizitky, tedy pouze s kontaktem a základními informace začínají od 4 000 Kč. Ovšem kvalitní podnikatelský web se na tuto cenu nikdy nedostane. Zde je ovšem nabídka velmi individuální.

Být na internetu se rozhodně vyplatí, nedejte šanci konkurenci a dejte o sobě vědět.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!