Začínáme podnikat: Kolik stojí zápis do živnostenského rejstříku

19. únor 2014

Hned úvod do podnikání se neobejde bez nutných investic. Naštěstí se nejedná o vysoké částky a měly byste je během prvního dne až dvou podnikání vydělat. Pojďte se podívat, kolik stojí založení podnikání a jaké jsou další náklady.

Založení živnosti

Pokud se zeptáte starších podnikatelů, mohou vás odradit poměrně vysokým poplatkem. Dříve se totiž platilo za každou činnost, kterou jste do živnostenského listu (též již výraz z historie) chtěli uvést. To již dnes neplatí a celkově vás vyjde založení živnosti na 1 000 Kč. Počet zapsaných živností není omezen, a proto hned na poprvé doporučujeme zapsat co nejvíce. Ušetří vám to čas i výdaje v budoucnu.

Sociální a zdravotní pojištění

Poplatkem za založení to bohužel začíná. Pokud se nejedená o činnost vedlejší, tak musíte odvádět pojištění na sociální a zdravotní pojištění a to v minimální výši 1 752 Kč na zdravotní a 1 890 Kč na sociální pojištění. To znamená ročně 43 704 Kč. Tato částka roste se ziskem.

Plátce daně, účetnictví

Ani nyní se nejedná o konečnou položku. Dále zaplatíte zavedení účetnictví, za výměru daně a podobně. K vašemu podnikatelskému plánu je potřeba počítat i s těmito položkami, které v ročním součtu znamenají mzdu, respektive finanční ohodnocení až na několik měsíců.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!