Začínáte podnikat od nuly: Na co se připravit?

20. prosinec 2012

Začátky podnikání jsou vždy nejtěžší. Rad a tipů je na internetu mnoho. My vám ovšem přinášíme fakta, která vycházejí z vlastních zkušeností i názory jiných podnikatelů.

Peníze

Největší zátěží jsou v začátku peníze. Velkou výhodu mají podnikatelé, kteří svůj byznys rozjedou bez závazků. Začít podnikat s obrovskou půjčkou, navíc ještě bez jistého úspěchu, je více než riskantní. Pokud jste například zaměstnáni a uvažujete o podnikání, zkuste začít podnikat pozvolna, například již při zaměstnání a vytvořte si dostatečnou finanční rezervu. Teprve s dostatkem financí se pusťte do podnikání.

Druhou možností je začít podnikat v oblastí služeb, kde jsou většinou prvotní náklady nižší. Každopádně zadluženost hned na úvod není příjemná a může na vás vytvářet silný tlak.

Kontakty a reklama

Značnou výhodu mají lidé s dostatkem kontaktů. Lidé, kteří vás znají jsou nejlepší zákazníci, osobně vás i doporučí a následně se vaše klientské kolo dobře roztočí. Pokud nemáte dostatek kontaktů, je potřeba vytvořit reklamu. Stručnou, jasnou a poutavou.

Časový harmonogram

Velké problémy tvoří pro mnoho začínajícím podnikatelů časový harmonogram, respektive morálka. Zkuste pracovat od rána a mějte vždy časový rozvrh před sebou. Napište si, co chcete stihnout a jeďte přesně podle plánu. Někteří jedinci mají problém  s organizací času a když nemají nic nařízeno, úkony odkládají (to by zaměstnanec nemohl).

Samota

Minimálně na začátku se musíte spolehnout sami na sebe. Pracujete pro sebe a sami. I tento styl práce nemusí každému vyhovovat a i proto není podnikání určeno pro každého.

Prvotní neúspěch

Na začátku zažijete mnohá zklamání. Budete tvrdě pracovat a výsledek může být i záporný. Stane se to téměř každému a důležité je vydržet a nevzdávat to. Počítejte s tím, že podnikání není snadné a strávíte tím mnohem více času, než kdybyste chodili na osm hodin denně do práce.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!