Investujte do zajištění: Pojištění na nemoc

9. únor 2014

Není vám dobře, ale vaše finanční situace vám neumožní vzít si nemocenskou a zůstat doma? Musíte chodit i s teplotami a nepříjemnou nemocí do zaměstnání? Tomu je konec, s pojištěním můžete každou nemoc poctivě vyležet a o žádné peníze nepřijdete.

Pojištění nemoci

Jak jsme již uvedli, případů, kdy zaměstnanci chodí do práce nemocní, přibývá a pojišťovny na to reagují. Pojištění nemoci se tak vedle životního pojištění řadí mezí základ, který můžeme doporučit každému. Ovšem jaké jsou podmínky a kolik takové pojištění vlastně stojí?

Denní dávka

Ve smlouvě si stanovíte denní dávku. Jedná se o finanční částku, kterou vám pojišťovna vyplatí za každý den nemoci. Ovšem téměř všechny pojišťovny začínají vyplácet až od 15. dne. Maximální doba výplaty je u většiny pojišťoven 365 dní, jen výjimečně déle.

Denní dávku si můžete do částky 500 korun (u jednotlivých pojišťoven se může mírně lišit) stanovit sami, je jen na vás, zda vám stačí 50 Kč nebo 500 Kč denně. Nad 500 Kč již pojišťovna vyžaduje doložení příjmů.

Kolik stojí pojištění nemoci

Zřejmě tím nejdůležitějším faktorem je cena. Cena roste s věkem a výší denní dávky. Například klient ve věku 35 let zaplatí u Allianz 1 812 Kč ročně za pojištění nemoci na denní dávku 300 Kč od 15. dne. Pokud by našemu klientovi bylo již 55 let, cena by vzrostla na 3 397 Kč.

Pojištění nemoci se neřadí mezi nejlevnější, ale dokáže vás zajistit na těžké životní případy. Málokdo si připouští, že by se mu něco podobného mohlo stát. Pamatujte, že když se to stane, je již pozdě.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!