Kde sjednat neživotní pojištění: Nespoléhejte na finanční poradce

3. září 2013

Neživotní pojištění je celkově často opomíjeným pojištěním. Pojišťovací makléři se většinou informují pouze na vaši životní pojistku, chtějí vás tedy finančně zabezpečit na stáří a proti úrazu. Ovšem co zbytek, váš dům, domácnost, automobil a mnohé další?

Finanční poradci a neživotní pojištění

V dnešní době je moderní spolupracovat s finančním poradcem. Existuje hned několik společností, které nezávisle finanční služby nabízejí. Ovšem pro tyto společnosti jsou důležité peníze a největší provize jsou právě z životních pojistek, nic jiného je většinou příliš nezajímá. Levné pojištění automobilu, domácnosti, nemovitosti znamená pro finančního poradce příliš administrativy za málo peněz. Pokud v domácnosti není životní pojištění, poradce se o neživotní složku většinou nezajímá. Je tedy na klientovi, aby si neživotní pojištění sjednal.

Neživotní pojištění

Jak jsme se již zmínili, do neživotního pojištění řadíme především pojištění domácností, nemovitostí, dopravních prostředků a mnohých dalších. Jedná se o nezbytné pojištění, o které se vám většinou nikdo nepostará.

Jak na neživotním pojištění ušetřit

Hodně papírování a samotný čas pojišťovacích makléřů ušetříte sjednáním online. Nezájem ze strany finančních poradců můžete využít na svoji stranu, sjednání na internetu je většinou levnější.

Správného finančního poradce poznáte mimo jiné i podle zájmu o neživotní složku. Pokud vám ji skutečně chce zhodnotit a případně změnit, můžete být spokojeni.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!