Penzijní připojištění a zdravotní pojištění žen: Poslední šance jak ušetřit

6. říjen 2012

Penzijní připojištění i zdravotní pojištění žen čekají velké změny. I když se všude mluví o datu 1.1.2013, některé změny je nutné provést do konce listopadu 2012. Máte tedy nejvyšší čas uzavřít, případně jen zkontrolovat současné smlouvy a ušetřit desetitisíce korun.

Důchodová reforma: Druhý pilíř

Od roku 2013 je nutné počítat s důchodovou reformou. S ní přijde i druhý pilíř, který je velmi radikální. Druhý pilíř „převede“ 3 % ze sociálního pojištění na účet v penzijním fondu. Ovšem k těmto 3 procentům je nutné přidat další 2 procenta z hrubé mzdy. Nenávratně si tak snížíte svoji mzdu. Ovšem s potenciálem vyššího důchodu. Je na každém, zda se rozhodne využít druhého pilíře a doživotně se zaváže nebo si bude spořit sám. Pokud se rozhodnete k vlastnímu spoření, ve většině případů uděláte lépe (nutný individuální výpočet).

Nové penzijní připojení

Od 1.12.2012 je možné uzavřít jen nové penzijní připojištění. Z něj již nebude možné dělat žádné výběry (nelze vybrat polovinu částky po 15 letech), také je zrušena garance záporných výnosů. Pokud se tedy fondu nebude dařit, můžete prodělat. Navíc je tady i změna státní dotace, která nutí zvyšovat příspěvky.

Pokud o novém penzijním připojištění uvažujete, vyplatí se vám uzavřít smlouvu do 30.11.2012. Pouze do tohoto data získáte současné (staré) penzijní připojištění.

Mohlo by vás zajímat "Pojištění podnikatelů."

UNISEX: konec zvýhodnění žen

Na pohlaví se od nového roku již nebude přihlížet. Ženy jsou v současné době výrazně zvýhodněné a za životní pojištění platí značně méně. Od nového roku se ovšem dostanou na sazbu mužů.

Ženy, které uzavřou životní pojištění do 20. 12. 2012 budou mít výrazně lepší podmínky – zaplatí méně a celkově ušetří až desetitisíce korun.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!