Podvody s nemocenskou: Jak podvádějí lékaři a firmy

8. listopad 2013

Podvody s nemocenskou jsou nejenom čím dál častější, ale i mnohem propracovanější. Pojďme se podívat, jak takové podvody v dnešní době vypadají a jaké za ně hrozí postihy.

Tresty za zneužití nemocenské

Zneužití nemocenské se přísně trestá. V současné době je aktuální velká kauza, do které se zapletlo nad 30 osob. Hlavní organizátorka si u soudu vyslechla nekompromisní rozsudek – 4,5 roku natvrdo. Ostatní vyšli s podmíněným trestem.

Policie ročně řeší kolem 400 podvodů s nemocenskou. Případů, kdy zaměstnanci nic není a pobírá nemocenskou přibývá. Na místě je i kritika zákona, který posunul výplatu nemocenské. Poctiví lidé tak často chodí do práce s chřipkou, se kterou by se za normálních okolností za týden vyleželi.

Firmy a lékaři se spojili

Vzniká nebezpečné spojení lékařů a firem. Pokud se firma dostane do problémů nebo se specializuje na sezónní práci, pošle své zaměstnance na nemocenskou (po dobu nedostatku práce).

Vše je dovedené téměř k dokonalosti a firmy spolupracují s lékaři, kteří vše kryjí. Ovšem pozor, i policie se zdokonaluje a odhaluje čím dál více případů. Za zneužití nemocenské vám hrozí až vězení a tento risk se rozhodně nevyplatí.

Kde je situace nejhorší

Podle výsledků policie jsou na tom nejhůře severní a východní Čechy. Špatná situace vládne i na severní Moravě.

Kontroly se zpřísňují a podvádět s nemocenskou se nevyplatí. Mimo výše zmíněného je časté i zaměstnávání členů rodiny. Takovému zaměstnanci dáte velmi vysoký plat a pošlete ho na nemocenskou. Kontroly již mají spolehlivé metody a takto jednoduše je neoklamete. Podvody s nemocenskou rozhodně nedoporučujeme, jedná se o příliš vysoký risk.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!