Pojištění odpovědnosti: Pojištění pro každého podnikatele

27. říjen 2013

Dělat chyby je přirozené a stává se to i v podnikání. Ovšem co nastane, když je chyba natolik závažná, že zákazníkovi způsobí ujmu? Neplaťte za chyby a pojistěte se.

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti vás zachrání při škodě způsobené v podnikání, zaměstnání nebo v běžném životě. Jedná se o nechtěný zásah do majetku nebo na zdraví někoho jiného.

K čemu je pojištění odpovědnosti

V běžném životě se jedná například o neúmyslné rozbití výlohy, poškození (odření) zaparkovaného auta kočárkem či o neúmyslné poškození zdraví. Na vašem pozemku může někdo spadnout a zlomí si nohu. I zde uplatníte pojištění odpovědnosti.

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele

podnikatelské sféře je pojištění odpovědnosti téměř nezbytné a to v každém oboru: kuchař, automechanik, ale i poradce, designér a mnohé další profese.

Kuchař může omylem uvařit jídlo, po kterém se zákazníkům udělá špatně. Automechanik chybnou opravou poškodí automobil a v horším případě dojde k autonehodě a škodě na zdraví. Poradci, designéři a mnohé další profese mohou udělat chybu, za kterou jejich zákazníci zaplatí. Špatně sestavený slogan neodpovídající obrázek a žaloba ze strany zákazníka je na místě.

Pojištění odpovědnosti pro zaměstnance

Odpovědnost si můžete pojistit i z titulu zaměstnance. Vztahuje se na chybná rozhodnutí, poškození služebního automobilu a další výdaje způsobené zaměstnavateli.

Cena pojištění odpovědnosti

Cenově se pohybujeme v řádech sto korun. Záleží pouze na pojistné částce. V tomto bodě je potřeba zvážit riziko vašeho podnikání, případně zaměstnání a spočítat si maximální škody, které můžete omylem způsobit.

Doslova za pár korun můžete mít klidné spaní. Pojištění odpovědnosti, lidově pojištění na "blbost" je často opomíjené, přitom přinese zajištění za málo peněz.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!