Aktuálně dostupné spořící účty - který je nejvýhodnější

2. červen 2012

Míra inflace v roce 2011 dosáhla 1,9 procenta. V současné době překračuje 3 procenta. Najít výhodný spořící účet, nabízející úrok aspoň na úrovni inflace s výhodnými podmínkami není jednoduché, ale výjimky se najdou.

Pokud nepočítáme stavební spořící účty a další speciální účty s nadstandardním úrokem, tak jednoznačně vede spořící účet od Metropolitního spořitelního družstva s názvem Spořící konto. Úrok na tomto účtu je 2,8 procenta ročně. Vkládat a vybírat peníze lze pouze bezhotovostně, výběr lze provést jen po písemném pokynu osobně na pobočkách.

Druhé až páté místo s úrokem 2,5 procenta ročně obsadila UniCredit Bank (účet: Spořící účet Prima), Zuno bank (účet: Spoření plus), Air Bank (účet: TOP3 generace) a Wüstenrot (účet: Wüstenrot Spořicí účet E).

I ty nejlepší spořící účty se dnes pohybují na hranici inflace, zúročení volných financí je v bankovním sektoru téměř nemožné. Banky nemají potřebu nabízet vyšší úroky, protože si nepotřebují půjčovat další peníze. Navíc si mohou za nízký úrok půjčit od centrální (národní) banky. Spořící účty existují jen jako lákadlo pro zákazníky. Banka z nich nemá žádný užitek.

Jak zhodnotit volné finanční prostředky

Pokud chcete vaše volné finance zúročit, musíte investovat do rizikových aktiv. Nabízejí se fondy, akcie, případně komodity. Za velmi bezpečné a konzervativní je považováno zlato. Tento cenný kov již po desetiletí pravidelně roste a jeho zúročení je stabilně nad inflací. Ovšem zajistit vám nikdo nic (jako v bance) nemůže. Pro vyšší zhodnocení jsou tady fondy a akcie, ovšem ty jsou v dnešní době (ekonomické krizi) rizikové a při jejich nákupu potřebujete velké zkušenosti v oboru. Můžete si tedy vybrat mezi jistým úrokem na hranici inflace (spořící účty) a investicí do rizika (akcie, fondy, komodity).

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!